• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Європарламент хоче скасувати роумінг для України

Реклама на dsnews.ua
У Європейському парламенті запропонували скасувати плату за роумінг мобільного зв'язку між Європейським Союзом і Україною, Молдовою і Грузією, створити трастовий фонд для інвестицій в Україну і, можливо, ввести нові санкції проти Росії

Пропоновані заходи напередодні листопадового саміту програми ЄС "Східне партнерство" містяться в проекті доповіді з рекомендаціями Європарламенту та інших європейських інститутів за цією програмою, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Європарламент пропонує для цих трьох країн-учасниць програми надати привабливу модель "Східного партнерства-плюс", що передбачає, крім цього, також запровадження для цих країн односторонніх тарифних преференцій або створення широкосмугових каналів зв'язку з ними високої потужності.

Проект, який повинні для початку розглянути на засіданні комітету у закордонних справах Європарламенту 14 вересня, також пропонує, щоб Європейська комісія разом з Європейським інвестиційним банком розробила план створення "нового Європейського інвестиційного плану для України та інших країн-учасниць" Східного партнерства", які досягли найбільшого просування реформ".

Новий трастовий фонд для України, як йдеться в документі, повинен зосередитися на приватних і державних інвестицій, зокрема на соціальну та економічну інфраструктуру, а також на тих, які мають на меті посилити спроможність України освоювати інвестиції.

У документі, серед іншого, відзначена підтримка відновлення повного суверенітету України в Криму, Грузії в Абхазії та Південній Осетії і Молдови в Придністров'ї.

Крім того, проект пропонує чітко підтримати європейські прагнення країн-партнерів, згадавши про чинний у ЄС положення про те, що "будь-яка європейська країна може звернутися з проханням про набуття членства в Європейському союзі, якщо вона відповідає" копенгагенським критеріям і демократичним принципам і дотримується основних свобод і прав людини і меншин, а також верховенства права.

Цей проект до його розгляду повним складом Європарламенту в листопаді ще може зазнати змін.

Зараз у країнах Євросоюзу працюють над текстом так званої "Брюссельської декларації", яка повинна бути схвалена учасниками саміту "Східного партнерства" у Брюсселі в листопаді. Головні суперечки точаться навколо того, чи повинна в декларації бути пропозиція про "визнання європейських прагнень" України, Молдови і Грузії. Таку пропозицію вже було в "ризької декларації" попереднього саміту "Східного партнерства" 2015 року, але зараз, за повідомленнями дипломатів ЄС, проти цієї фрази виступають Німеччина та Нідерланди.

Нагадаємо, в липні президент Петро Порошенко закликав владу Європейського союзу скасувати плату за роумінг з країнами ЄС для українців.

Як відомо, з 15 червня всередині Євросоюзу скасована плата за роумінг.

    Реклама на dsnews.ua