• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Філарет назвав свої умови для початку переговорів з Російською церквою

Реклама на dsnews.ua
Діалог з РПЦ може бути розпочато лише за умови автокефалії Української православної церкви

Про це завив предстоятель УПЦ Філарет, інформує "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"Що стосується комісії, яка була створена Московським патріархатом (МП) для діалогу з Київським патріархатом... Ми готові створити таку комісію. Не відмовляємося від діалогу. Але від якого діалогу - про автокефалію Української православної церкви. Якщо ж діалог про повернення до Московського патріархату - на такий діалог ми не підемо. Нам він не потрібен", - сказав Філарет.

При цьому Філарет заявив, що Українська православна церква готова говорити про автокефалію як з Московським патріархатом, так і з Константинопольським.

"Ми не хочемо сваритися з константинопольським патріархом, тому що він претендує на те, що Україна є канонічною територією його, а не Москви. Він заявляв, що це так. Тому якщо Москва не хоче йти з нами на переговори про автокефалію, ми будемо продовжувати переговори з константинопольським патріархом про ту ж автокефалії. Для нас автокефалія мета - утворення в Україні незалежної церкви ", - зазначив Філарет.

Нагадаємо, напередодні російські ЗМІ повідомили, що глава УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до РПЦ з проханням про помилування. Проте в Київському патріархаті спростували цю інформацію : "Ніколи патріарх Філарет ніяких листів, заяв або звернень такого змісту не направляв, не відправляє і посилати не буде".

РПЦ вважає УПЦ КП неканонічною. У зв'язку з цим глава УПЦ КП Філарет відданий анафемі.

Патріах Філарет заявив, що ініціатива щодо примирення українських православних церков Київського і Московського патріархатів надійшла з Москви, але через Нью-Йорк. А РПЦ обманом змусила написати його лист про примирення.

    Реклама на dsnews.ua