• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Філарет захотів від Вселенського патріарха новий Томос про незалежність ПЦУ

Реклама на dsnews.ua
Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що має намір домагатися від Константинопольського патріарха нового Томосу про незалежність української церкви

Таку заяву Філарет зробив в інтерв'ю виданню "Апостроф", інформує "ДС".

Філарет в інтерв'ю стверджує, що Томос, виданий Україні в січні 2019 року, нібито не робить українську церкву автокефальною, а підкоряє її Константинополю.

"Константинопольський патріарх повинен дати нам такий Томос, який він дав Польської церкви, Румунської, Болгарської, Сербської. Ось такий нам потрібен Томос. І ми сподівалися, що таким він і буде", - підкреслив Філарет.

"Ми вимагали, вимагаємо і будемо вимагати до кінця такий Томос, який мають інші Церкви. Ми будемо твердо стояти на позиції патріархату. Якщо Вселенський патріарх дасть новий Томос патріархату, то це буде означати, що ми дійсно стали автокефальної, незалежною церквою", - додав він.

Нагадаємо, в 2018 році п'ятий президент України Петро Порошенко і Верховна Рада звернулися до Вселенського патріарха з проханням про надання Томосу про автокефалію Православної церкви України. У грудні УПЦ Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква і частина ієрархів УПЦ Московського патріархату об'єдналися в Православну церкву України. У січні 2019 року ПЦУ отримала Томос про автокефалію.

Пізніше почесний патріарх ПЦУ Філарет відкликав свій підпис під постановою помісного собору від 15 грудня 2018 року, на якому була ліквідована Українська православна церква Київського патріархату.

    Реклама на dsnews.ua