• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Фокін "увімкнув задню" і стверджує, що його слова про Донбас перекрутили

Реклама на dsnews.ua

Перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Вітольд Фокін стверджує, що текст скандального інтервʼю, який він погодив із проросійським ресурсом "Страна", відрізняється від того, який було опубліковано

Про це заявив представник окремих районів Донецької області в ТКГ Сергій Гармаш, інформує "ДС".

За його словами, скандал довкола слів Фокіна про амністію бойовиків і особливий статус для всієї території Луганської й Донецької областей викликаний "непорозумінням".

"Він просто показав мені текст цього інтервʼю, який він погодив, і там справді є великі відмінності, скажімо, від того, що ми всі бачили", — сказав Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24".

Гармаш запевняє, що в первісній заяві Фокіна йшлося про амністію для всіх, крім активних учасників бойових дій, а особливий статус областей прирівнювався до зони пільгового оподаткування.

Втім, Гармаш ніяк не пояснив те, що сам Фокін після гучного скандалу висловив задоволення реакцією на його заяви.

"Якщо прихильники війни бісяться, значить, мої слова потрапили туди, куди треба. Нам треба принести в Україну мир, що ми і збираємося робити. Я маю на увазі, ми з Леонідом Макаровичем Кравчуком", — сказав він.

Як писала "ДС", 87-річний Вітольд Фокін в інтервʼю виданню "Страна.ua", яке вважається проросійським, заявив, що "і з цього, і з того боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку мають бути розслідувані, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і зберегти життя бійців і командирів, моя позиція — треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а найкраще всього Донбасу". Ці та інші подібні заяви викликали обурення громадськості та багатьох політиків. Водночас у провладній фракції "Слуга народу" підтримали Фокіна.

    Реклама на dsnews.ua