• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Фокін заявив, що війна на Донбасі почалася через "утиски" російської мови

Реклама на dsnews.ua

Заступник голови делегації Києва в ТКГ Вітольд Фокін заявив, що до бойових дій на Донбасі нібито призвела мовна політика в Україні

Про це він сказав в інтервʼю Українському радіо, передає "ДС"

"З чого починався конфлікт на Донбасі? Попередня влада пообіцяла людям, що будуть послаблення у використанні державної мови. Що їм буде дозволено проводити ділові зустрічі, вести документацію і т.д. російською мовою. Я не бачу в цьому нічого страшного", — сказав Фокін.

Політик також додав, що нинішня мовна політика в країні "не збігається з думкою переважної більшості людей".

"Ми не зважаємо ані на думку Венеційської комісії, ані на думку міжнародного співтовариства, ані на думку переважної більшості людей. Згідно з офіційною статистикою, третина населення України розмовляє російською мовою", — зазначив заступник голови делегації України в ТКГ.

За словами Фокіна, "якщо рахувати практику, то практично переважна більшість розмовляє російською".

"Це добре чи погано? Я не вважаю, що це добре, але давайте згадаємо, українську мову гнобили протягом століть. І вже наївно вважати, що за якийсь рік, або два, або пʼять, або десять можна дати можливість мові бути затвердженою у суспільстві ", — зазначив він.

Фокін також вважає, що мовний закон нібито суперечить Конституції.

Нагадаємо, згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" і Центром Разумкова, абсолютна більшість жителів України (73,4%) вважає українську мову рідною.

    Реклама на dsnews.ua