• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Фонд держмайна знову не знайшов покупців для ОПЗ

Реклама на dsnews.ua
Конкурс з продажу АТ "ОПЗ" не відбувся у зв'язку з відсутністю заяв від потенційних покупців

Про це, як повідомляє "ДС" з посиланням на "112 Україна", розповіли в прес-службі Фонду держмайна України.

Зазначається, що 6 грудня 2016 о 18:00 завершився прийом заявок на аукціон з продажу 96,567% акцій ПАТ "Одеський припортовий завод".

"Однак, на жаль, заявок на участь у конкурсі від потенційних інвесторів не надійшло, хоча інтерес до підприємства виявили близько 10 потенційних покупців. Четверо потенційних покупців, більшість з яких іноземці, надіслали листи про намір придбати пакет акцій АТ "ОПЗ", підписали договори про конфіденційність з Фондом держмайна, готували пакет необхідних документів, проте заяв для участі в конкурсі не подали", - йдеться в повідомленні Фонду держмайна.

Глава Фонду держмайна Ігор Білоус висловив свою думку щодо причин чергового провалу.

"Сподіваюся, що днями ми отримаємо пояснення від потенційних покупців щодо причин їх відмови від участі у конкурсі. Однак вже сьогодні можна сказати, що ключовими факторами відсутності заяв є негативна цінова кон'юнктура на глобальних ринках мінеральних добрив і відсутність позитивних прогнозів її зростання, висока ціна на природний газ, збиткова діяльність підприємства, продовження нарощування боргів, у т. ч. перед OSTCHEM Holding (Group DF)".

Нагадаємо, раніше вже проводився конкурс з продажу ОПЗ.

Однак тоді не надійшло жодної заявки, тому ФДМУ визнав конкурс не відбувся. Після цього прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про намір виставити ОПЗ на повторний аукціон. Під час першого аукціону Фонд держмайна України запропонував стартову ціну за 99,567% ОПЗ - 13,175 млрд грн.

За рішенням уряду, стартова ціна ОПЗ знижена до 5,160 млрд грн, термін приватизації продовжено до 7 січня 2017 р.

    Реклама на dsnews.ua