• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Гаага про анексію Криму: Це міжнародний конфлікт

Реклама на dsnews.ua
Міжнародний кримінальний суд повторив свою оцінку агресії Росії в Україні, що почалася з анексії Криму, назвавши те, що відбувається міжнародним конфліктом

Про це йдеться у звіті офісу прокурора МКС, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"У 2016 році Канцелярія Прокурора оприлюднила оцінку ситуації на території Криму і Севастополя, яку вона кваліфікувала як міжнародний збройний конфлікт між Україною і Російською Федерацією, який виник не пізніше, ніж 26 лютого 2014 року. Згідно з оцінкою Канцелярії Прокурора, до ситуації в Криму залишається застосованим право міжнародних збройних конфліктів і після 18 березня 2014 року, тому що в Криму та Севастополі фактично зберігається стан окупації", - йдеться у звіті.

Як стверджують в Канцелярії, хоча така оцінка є попередньою, вона визначає правову основу для поточного аналізу інформації про злочини, імовірно здійснених в контексті окупації Криму 20 лютого 2014 року.

На цей звіт, датований 5 грудня, зокрема, звернули увагу у прокуратурі Автономної республіки Крим. Як стверджують у відомстві, прокуратура АРК спільно з низкою правозахисних неурядових організацій направили в Міжнародний кримінальний суд чотири повідомлення про правопорушення на окупованому півострові.

"Переміщення і видворення осіб, переміщення засуджених, порушення права власності, а також примушування громадян України - жителів тимчасово окупованій території до служби в Збройних силах Російської Федерації", - наводить перелік прес-служба прокуратури Криму.

    Реклама на dsnews.ua