• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Генпрокуратура буде розбиратися з "агентами НАБУ" в закритому режимі

Реклама на dsnews.ua
Розслідування провадження за фактом провокації хабара агентами Національного антикорупційного бюро буде проводитися в закритому режимі

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає "ДС".

"НАБУ, як окремий неполітизований самостійний орган, який потрібен Україні. При цьому він не може порушувати закон - це призведе до ще більших порушень закону, історія ЧК-КДБ про це говорить. Про порушення закону детективами НАБУ - ми будемо вести слідство в закритому режимі, я отримав документ про те, що ці співробітники Бюро є негласними штатними працівниками (ШНС), але у нас є цілий перелік питань до законності їх функціонування", - сказав Луценко.

Він також конкретизував свої звинувачення на адресу співробітників НАБУ.

"По-перше, якщо це ШНС, то він все одно обирається на відкритому конкурсі за законом, я розумію абсурдність цієї норми, і тут щось треба робити. По-друге, детективи не були допущені до держтаємниці, їх апаратура не була зареєстрована в СБУ, є ще купа таких моментів", - додав Луценко.

Нагадаємо, 3 грудня генеральний прокурор назвав агентів НАБУ, що працюють під прикриттям, нелегальної угрупованням. Також він звинуватив главу Бюро Артема Ситника в незаконній діяльності ФБР в Україні. І 4 грудня прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив, що співробітників НАБУ викликали на допит.

Як повідомляла "ДС", ввечері 29 листопада СБУ затримала агента НАБУ при спробі передачі хабара першого заступника голови державної Міграційної служби Дине Пимаховий.

Все про конфлікт НАБУ з Генпрокуратурою і СБУ читайте тут.

    Реклама на dsnews.ua