• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Генпрокурору потрібно звільнити Панова, - Ляшко

Реклама на dsnews.ua

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова повинна звільнити керівника департаменту з нагляду за слідством і діяльністю ДБР Офісу Генпрокурора Олександра Панова, оскільки він сприяє незаконній діяльності колишнього глави податкової міліції часів Віктора Януковича — Андрія Головача

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко, передають "Подробиці".

"А от кого треба у відставку відправити, я вже зараз Генеральному прокурору можу підказати. Там у неї є такий керівник департаменту Панів по нагляду за слідством. Цей Панов дружить з адвокатом Головача. Головач — це колишній керівник податкової поліції при Януковичі. Цей Головач намагається забрати у держави 100 млн грн. Пам'ятайте, на вертольотах затримували? Так от один з тих, кого затримували — це був Головач. Він пішов на угоду зі слідством, заплатив 100 млн грн, щоб вийти з в'язниці. Зараз намагаються через Печерський суд відсудити, повернути назад ці гроші. Панов — керівник департаменту ОГП — в цьому йому допомагає", — заявив Ляшко.

Повне відео виступу Олега Ляшка можна подивитися за посиланням.

На його думку, фактично такими діями Панів "порушує інтереси держави і лобіює інтереси корупціонерів". "Тому я звертаюся до Генерального прокурора — звільніть Панова з посади, якщо він переплутав власні інтереси з державними. У мене для цього є всі докази, я готовий їх надати", — додав Ляшко.

Нагадаємо, що в 2016 році Головач був затриманий, а потім заарештований за підозрою в незаконному відшкодуванні податку на додану вартість на 3 млрд гривень в схемі ексглави Міндоходів Олександра Клименка. У лютому 2017 року стало відомо, що генерал уклав угоду зі слідством і сплатив 130 млн грн збитків, визнавши себе винним і отримав умовний термін.

У 2020 році з'ясувалося, що збитки оплатив син Головача Олександр, який тепер намагається визнати платіж недійсним, оскільки він нібито був зроблений "випадково".

Суть претензій Головача-молодшого зводиться до того, що він не був стороною будь-яких угод зі слідством, в тому числі і угоди від 22 грудня 2016 року. Також у нього не було довіреності від батька на здійснення яких-небудь дій від його імені, він не був визнаний винним за нанесення будь-якої шкоди державі, і, відповідно, ніяких підстав вносити 130 млн грн на рахунок казначейства у нього не було.

Олександр Головач в Печерському районному суді судиться з державою, а також має намір стягнути з нього додатково 11,7 млн грн "інфляційних".

    Реклама на dsnews.ua