• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Генсек Ради Європи розповіла, як оточення Зеленського зірвало її візит до Києва

Реклама на dsnews.ua

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич планувала візит до України в 2020 році, однак українська влада не створила необхідних умов

Про це вона розповіла під час виступу на пленарній сесії, відповідаючи на питання члена української делегації, народного депутата від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка щодо її візиту до Москви, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Щодо візиту в Росію. Росія є членом Ради Європи і перед моїм другим візитом до РФ я хотіла спочатку відвідати Україну, але Україна не створила такої можливості, проте я вважала важливим через велику кількість відкритих питань між Радою Європи та Росією поїхати туди", — сказала вона, яка перебувала з візитом в Москві 19-20 жовтня 2020 року.

Пейчинович-Бурич заявила, що перша країна, яку вона хотіла відвідати в 2020 році, була Україна, і серед перших чиновників, з якими вона зустрічалася, готуючись до вступу на посаду генсека, був президент Зеленський. Вони бачилися в Нью-Йорку у вересні 2019 року на полях Генасамблеї ООН.

Джерела підтверджують, що в кінці 2019 року Пейчинович-Бурич дійсно мала намір відвідати Україну, велася підготовка даного візиту, також її зустрічей поза офіційною програмою. Однак, офіційний Київ не дав згоди на зустріч генсека РЄ з президентом Володимиром Зеленським, через що в Страсбурзі, за даними декількох співрозмовників, вирішили взагалі скасувати її візит. Ймовірно, саме на це вона послалася у фразі про те, з "Україна не створила можливості" для приїзду.

Генсек Ради Європи втім, підкреслила, що суверенітет і територіальна цілісність України дуже чітко згадуються в численних документах організації.

"І з цієї точки зору моя позиція дуже зрозуміла. І я дуже сподіваюсь, що як тільки дозволять умови, комісар матиме змогу відвідати Україну", — сказала вона, нагадавши, що візит комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович до окупованого Крим "був відкладений через коронавірус".

Як повідомляла "ДС", 25 січня Україна офіційно оскаржила повноваження Росії в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

    Реклама на dsnews.ua