• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Генштаб поки не буде просити Порошенко почати сьому хвилю мобілізації

Реклама на dsnews.ua
Генерали розраховують завдяки кризі недорого набрати контрактників

Генеральний штаб найближчим часом не збирається звертатися до президента Петру Порошенку, щоб той оголосив чергову сьому хвилю мобілізацію в лави української армії. Про це заявив начальник прес-служби Генштабу Владислав Селезньов, повідомляє "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

Як розповів Селезньов, зараз командування аналізує доцільність такого кроку, за словами представника Генштабу все буде залежати від кількох принципових факторів.

"Я не можу сказати, що сьомий хвилі мобілізації не буде. Це буде залежати від військово-політичної ситуації на Сході країни і від того, скільки нинішніх військових підпишуть контракт на продовження служби. Виходячи з цього, ми розрахуємо і вирішимо, скільки нам буде потрібно мобілізувати особового складу, в які строки та в якій послідовності", - заявив Селезньов.

При цьому він повідомив, що Генштаб почав серед військовослужбовців інформаційну кампанію про переваги служби на контракті і розраховує, що збільшена зарплата у сім тисяч гривень і розширений соціальний пакет для контрактників приверне добровольців. В цілому в Генштабі очікують, що збільшене соцзабезпечення допоможе укомплектувати контрактниками до 70% особового складу ЗСУ, а призвані на строкову службу і мобілізовані будуть складати лише 30%.

Експерти також згодні, що економічний фактор може зіграти значну роль під час наступної хвилі мобілізації.

"Зараз досить складна економічна ситуація. Багато хто втратив роботу, а досить висока зарплата для контрактників і офіцерів, яку пропонує міноборони, це стимул йти служити. Тому що для чоловіка з села сім тисяч на місяць - це досить великі кошти", - зазначив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Антон Міхненко.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", раніше джерела в Міністерстві оборони повідомляли, що в кінці лютого - початку березня 2016 року в Україні може стартувати нова, сьома, хвиля мобілізації, яка триватиме два місяці.

"Вірогідність того, що сьома хвиля буде, дуже велика. У будь-якому випадку, нам необхідно поміняти 40 тис. осіб, покликаних під час четвертої хвилі у січні-квітні минулого року", - розповіло джерело.

    Реклама на dsnews.ua