• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Підбирайте вираження. Коли Геращенко заборонять обзивати Путіна

12 вересня відбулося засідання комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради, на якому розглядалася поведінка нардепа від "Європейської солідарності" Ірини Геращенко. Правда, цікаво?
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Після того як заступник голови фракції "ЄС" безсторонньо висловилася про "зелених чоловічків", пригадавши їм захоплення Криму, терпіння її колег по українському парламенту скінчилося. Депутати від президентської фракції "Слуга народу" провели акцію солідарності з героями "Російської весни" - "Je Suis зелені чоловічки". Багато з них так і заявили: "Ми всі зелені чоловічки" - і засудили Геращенко за образливу фразу.

Ось вона. Слово в слово. Ті, хто не чув і не читав, рішуче засуджують. "Знаєте, п'ять років тому "зелені чоловічки" захопили Крим, зараз "зелені чоловічки" захоплюють український парламент. А насправді - повністю перекреслюють його", - сказала Геращенко до того, як їй вимкнули мікрофон. Нардепи за образу фракції "Слуги народу" навіть спробували позбавити Ірину права відвідування п'яти пленарних засіданнях Верховної Ради. Таким чином вони хотіли довести, що Україна така ж, як Європа, тільки навпаки. Чим ми гірші за європейських депутатів? Чому їм можна позбавляти голоси російських візитерів в ПАРІ, а нам Геращенко за виступ у Раді не можна? Європа засуджує анексію Криму. Ми засуджуємо тих, хто її засуджує. Яка різниця? Адже головне, що дуже схоже. Адже всі атрибути наявності: Крим, "зелені чоловічки", згадка захоплення.

Це нагадує мені формулу трьох "К". Kinder, Küche, Kirche - місце на яке вказали Ірині Геращенко колеги-депутати. Тому що паралель між "зеленими чоловічками" і командою чинного президента першою провела команда Володимира Зеленського. Але ні президента, ні його піарників ні на який комітет не викликали. Значить їм можна. А пані народному депутату, виходить, не можна.

Подібне посилення відповідальності залежно від особи мовця повинно мати свої пояснення. Може, вся причина в тому, що Ірина блондинка, а Володимир низькорослий? Може, все з-за того, що вона говорила про "зелених чоловічків" з трибуни парламенту, а він написав про те, що вони йдуть міняти Україну, на своїй сторінці в соцмережах? Адже ми ж не будемо стверджувати, що причина вибіркового підходу до аналогічних висловлювань двох людей полягає в тому, що Зеленський влада, а Геращенко - опозиція. Тоді нам доведеться визнати, що в країні встановився авторитарний режим з елементами культу особистості. А стверджувати таке поки що зарано. "Дайте йому сто днів" після того, як скінчилися його перші сто днів. Треба почекати. Треба утриматися від поспішних висновків. От і залишається Kinder, Küche, Kirche. Все в рамках оголошеного президентом українського бренду.

Уявляю, як в цей момент затамувала подих російська пропагандистка Ольга Скабеева. Нагадаємо, що їй пані Геращенко також пригадала Крим і "зелених чоловічків", ніж завадила працювати в кулуарах ПАРЄ. Більш того, Геращенко назвала Скабееву "прошмандовка". Як шкода, що тоді в українському парламенті ще не було зеленого більшості. Випадок з Скабеевой адже був не єдиний. Нардеп Геращенко дозволяла собі ображати інших людей. Тих, кого обрали, яким довіряли 73, 86, 146% якого-небудь населення. Від її гострого мови страждали такі видатні діячі, як Соловйов, Янукович і навіть - страшно подумати - сам Володимир Володимирович Путін. Хтось же повинен був покласти край цій депутатської "недоторканности".

І хоча пропрезидентська монобольшінство після скандалу вирішив в зал парламенту питання про вигнання Геращенко на п'ять днів не виносити, в усякому разі поки, це вже неважливо. Сам факт, що народного депутата України вирішили залучити до відповідальності за публічне виступ з трибуни Верховної Ради, говорить про багато що. Вірніше, говорить про все. Тому привітаємо всіх скабеевых, всіх загарбників, всіх окупантів і всіх пристосуванців всього світу! Нині на їхній вулиці свято.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua