• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Герус намагається "протягнути" через Раду відновлення імпорту енергії з Росії

Реклама на dsnews.ua
Комітет Верховної Ради з питань енергетики рекомендував парламенту визначитися щодо двох законопроектів, один з яких дозволяє імпорт електроенергії з Росії

Законопроект, що дозволяє імпорт енергії з країн СНД виніс на голосування на виїзному засіданні голова Комітету Андрій Герус, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"За результатами розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України визначитися щодо законопроекту реєстр № 3657 і альтернативного нього законопроекту 3657-1 шляхом голосування", - сказано в рішенні Комітету.

Законопроект №3657-1 дозволять відновити імпорт електроенергії з Росії. Автором документа є нардеп від "Слуги народу" Андрій Жупанин.

Зокрема, за законопроект і відкриття імпорту електроенергії з РФ прогоДанный законопроект на засіданні Комітету підтримали, зокрема, нардепи Андрій Жупанин, Андрій Герус, Олег Семінський, Дмитро Припутень, Євгеній Броварників, Сергій Нагорняк, Анатолій Костюх, а також Юрій Шаповалов, (депгрупа "Партія "За майбутнє"), Максим Єфімов (депгрупа "Довіра"), Інна Совсун ("Голос"), Ганна Скороход (позафракційна).

Нагадаємо, комерційний імпорт електроенергії з Росії вперше з 2015 р. став можливий внаслідок внесення правки в прийнятий 18 вересня Закон України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії". Ініціатором правки був член фракції "Слуга народу", керівник Комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус.

Імпорт електроенергії з Росії було відновлено з 1 жовтня 2019 р. завдяки поправці Геруса". Обсяг російської електроенергії, що поставляється на сегмент ринку двосторонніх договорів, вже перевищує 15%. Зростання російського імпорту призвело до обмеження потужностей українських енергопідприємств.

Раніше Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України звернулася до президента, прем'єра, секретаря РНБО і глави НКРЕКП із закликом зупинити імпорт електроенергії з РФ, підкресливши, що збереження нинішніх обсягів імпорту загрожує зупинкою 75% українських вугледобувних підприємств і більшості атомних блоків.

    Реклама на dsnews.ua