• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Глава Інституту Нацпам'яті порозмірковував про "радянщину" у день 8 березня

В Україні вже триває громадське обговорення законопроєкту про свята та пам'ятні дати

Антон Дробович
Антон Дробович / facebook.com/KlitschkoFoundation
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів голова Українського інституту національної памʼяті Антон Дробович в ефірі телеканалу Україна 24, передає "ДС".

"Під час громадського обговорення всі зможуть взяти участь і розібратися, хочуть вони неробочий день (на 8 березня — "ДС") чи не хочуть. Але українці люблять вихідні, тому, скоріше за все, будуть за вихідний", — сказав Дробович.

Він також висловив думку, що вихідний день на 8 березня виглядає "нелогічним", оскільки це був день боротьби за трудові права жінок.

"Позиція Інституту така – якщо це був день, зокрема, боротьби за трудові права жінок, то вихідний день у день перемоги трудових прав жінок виглядає дуже нелогічно. Тому це не обовʼязково має бути вихідний день", — зазначив голова УІНП.

Водночас, Дробович вважає, що скасування вихідного на свято 8 березня – "не настільки принципова тема як те, якими сенсами його наповнювати".

"Питання, чи сповідувати традиції радянської людини – "весна, краса"?.. Ні, це не сприймають багато хто, до речі, не сприймають і люди старшого віку цю радянщину", — додав він.

Як писала "ДС", у своєму привітанні президент Володимир Зеленський побажав українським жінкам ранкових квітів, кави у ліжко та палкого поцілунку.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua