• USD 28.5
  • EUR 34
  • GBP 38
Спецпроєкти

Глава Конституційного суду поскаржився, що не зміг пробитися на зустріч до Зеленському

Реклама на dsnews.ua

Зустріч глави Конституційного Суду Олександра Тупицького з президентом Володимиром Зеленським була запланована, однак досі не відбулася

Про це Тупицький заявив сьогодні, під час брифінгу, інформує "ДС".

"Ця зустріч планувалася, але чомусь не відбулася. А говорити є про що", — сказав Тупицький.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua