• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Глава МЗС часів Януковича схвалив прагнення Зеленського поговорити з Путіним

Реклама на dsnews.ua
Президент Росії Володимир Путін може відгукнутися на заклик до переговорів від президента України Володимира Зеленського, але не раніше завершення виборів у Верховну Раду

Таку думку висловив екс-глава МЗС України, колишній віце-прем'єр-міністр Костянтин Грищенко, передає "ДС" з посиланням на "Обозреватель".

Глава МЗС часів Леоніда Кучми та Віктора Януковича зазначив, що Кремль ретельно готується до таких переговорів.

Грищенко також прокоментував нелавнее пропозицію Зеленського підключити до переговорів по Донбасу Великобританію і США.

"Я вважаю, справа в тому, щоб знайти той коло учасників, які будуть сприяти прийняттю рішень. В даному випадку США так чи інакше залучені, просто вони працюють по окремому каналу Волкер - Сурков. Але коли це окремий канал, а окремо "нормандський формат", тоді треба якимось чином консолідувати ці позиції. Тому пропозиція абсолютно доречно. Це не прив'язка в чистому вигляді до "нормандскому формату", це скоріше пошук новим президентом нових підходів", - заявив він.

На думку екс-міністра, зустріч, якщо вона взагалі відбудеться, навряд чи вирішить всі проблеми.

"Але шлях подолає той, хто йде, хто пропонує. Стояти на місці так, як ми стояли мінімум 3-4 роки, просто безглуздо. Тому треба шукати в якому місці, з ким, в якому форматі. Свого часу перед тим, як було вирішено питання війни у В'єтнамі, довгий час обговорювали форму столу, за який повинні сісти учасники переговорів. Але в підсумку домовилися і знайшли якийсь вихід. Треба шукати у всіх напрямках, думаю, це прекрасна ініціатива", - вважає він.

Грищенко нагадав, що відверто негативної реакції РФ на пропозицію Зеленського не було.

"Це вже вселяє певну надію. Вони хочуть краще зрозуміти, що є президент Зеленський. Коли ти знаєш більше про опонента, про партнера, тобі набагато легше вести переговори. Вони завжди ретельно готуються. Я не думаю, що це буде відкладатися занадто довго, якщо складуться умови. Але на деякий час візьмуть тайм-аут - принаймні, до завершення виборів", - резюмував дипломат.

Нагадаємо, раніше нинішній міністр закордонних справ Павло Клімкін порекомендував Володимиру Зеленському змінити тон і манери в спілкуванні з російськими президентом.

    Реклама на dsnews.ua