• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Глава Міноборони допускає зрив домовленостей по Донбасу

Реклама на dsnews.ua
Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що процес врегулювання на Донбасі не буде швидким, зараз зберігається висока ймовірність зриву домовленостей на будь-якому етапі

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає "ДС".

Міністр заявив, що Україна на нормандської зустрічі показала всьому світу, що буде боротися за повернення своїх територій, в тому числі на дипломатичному фронті. Він зазначив, що не буде поступок територіями, інтересами людей, цілісністю країни. Загороднюк вказав позиції української делегації на саміті:

1. Повне, всебічне і безстрокове припинення вогню на сході України, яке має відбутися до кінця 2019 року.

2. Розширення мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з можливістю здійснення цілодобового моніторингу.

3. Розведення на трьох нових ділянках до березня. Міністр підкреслив, що ці три ділянки повинні стати гуманітарними зонами, які дозволять облаштувати переходи і переїзди і поліпшити життя людей в зоні розмежування.

4. Обмін полоненими до кінця 2019 року. За принципом "всіх на всіх". Була узгоджена необхідність уточнити повні списки та надати повний і безумовний доступ представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваним особам.

5. Продовжити дію закону про особливий статус Донбасу. Конкретної дати проведення виборів на Донбасі немає.

6. Провести наступну нормандську зустріч через 4 місяці.

Він підкреслив, що процес не буде швидким. Крім того, велика ймовірність зриву домовленостей на кожному з етапів.

Загороднюк зазначив, що на саміті була створена позиція для проведення подальших переговорів, основою якої є територіальна цілісність України і принцип "безпеку, суверенітет і територіальна цілісність - в першу чергу".

    Реклама на dsnews.ua