• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Глава наглядової ради Українського культурного фонду подала у відставку

Голова Наглядової ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак подала заяву про відставку

Реклама на dsnews.ua

Фото заяви оприлюднило "Радіо Свобода", передає "ДС".

"З огляду на ситуацію, що склалася, та власною громадянською позицією про самовідведення чинного складу Наглядової ради Українського культурного фонду прошу прийняти мою заяву на звільнення з посади голови Наглядової ради УКФ за власним бажанням", — йдеться в заяві.

У повідомленні на офіційній сторінці УКФ 4 червня Мудрак вказувала, що у Фонді завершили розгляд конкурсного відбору 2021 року.

"Опрацювали 274 проєкти, підтримали 213 проєктів, відхилили 61 проєкт. Загалом на етапі фіналізації перебувають 516 проєктів (деякі з них схвалює дирекція без Наглядової ради)", — повідомляла керівник УКФ.

У той же час вона зазначила, що "криза почалася задовго до мого приходу".

"Вона торкається трьох основних етапів роботи УКФ: експертного оцінювання, до якого маємо чимало зауважень та незадоволення з боку заявників, рішень Дирекції та схвалення проєктів Наглядовою радою, останнє викликало найбільше критики. Ми зіштовхнулися з нерозумінням культурною спільнотою та заявниками того, що означає, згідно із законом, "схвалення" Наглядовою радою рішення експертів, нерозумінням культурною громадськістю того, що голова Наглядової ради жодних рішень самостійно приймати не може", — зазначила Мудрак.

Відзначимо, 4 червня директор Національного музею Богдана і Варвари Ханенків Катерина Чуєва також повідомила, що залишила Наглядову раду Українського культурного фонду. Вона була призначена туди за квотою Міністерства культури і інформаційної політики.

Нагадаємо, наказ Міністерства культури і інформаційної політики України про призначення Лариси Мудрак на посаду голови Наглядової ради УКФ був підписаний 14 квітня 2021 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua