• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Очільниця ОБСЄ вважає, що Київ виконав усі умови для зустрічі Зеленського з Путіним

Реклама на dsnews.ua

Україна на сьогодні виконала всі умови для проведення наступного нормандського саміту за участю лідерів Росії, Німеччини і Франції. Однак російська сторона не виконала свою частину зобов'язань

Про це в інтерв'ю "Європейської правді" заявила глава ОБСЄ Анн Лінде, передає "ДС".

За її словами, на саміті в Парижі в грудні 2019 року досягли угоди про нову зустріч "нормандської четвірки" при виконанні певних умов.

"Україна виконала всі умови. Росія — на жаль, ще ні. Тепер усе залежить від того, як пройдуть переговори, від того, як буде досягнуто домовленість виконувати ці умови", — зазначила Лінде.

Вона також виключила можливість участі ОБСЄ в нормандському форматі, оскільки він ефективний і в нинішньому складі. У той же час ОБСЄ сконцентрувала зусилля на Тристоронній контактній групі.

Крім того, Лінде пояснила, чому називає те, що відбувається на Донбасі, конфліктом, а не війною.

"Я не можу використовувати точно таку термінологію, як ви, тому що я — глава в ОБСЄ, а це — консенсусна організація, яка вимагає згоди 57 країн. Іноді це допомагає, тому що означає, що будь-яке наше рішення підтримують усі 57 держав. Але це також означає, що я, як глава організації, не можу вийти за спільну позицію і повинна використовувати загальну лексику", — додала вона.

Нагадаємо, що 20 січня голова ОБСЄ Анн Лінде вирушила на Донбас у компанії міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

    Реклама на dsnews.ua