• USD 28.4
  • EUR 34.3
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Секретар РНБО побачив в діях КСУ план для підриву державності України

Реклама на dsnews.ua

Дії Конституційного суду говорять про наявність плану проти України, який спрямований на руйнацію української державності

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов під час екстреного засідання Ради, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Рішення КСУ дає вагомі причини вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності", — сказав Данилов.

Також Данилов згадав, що Конституційний суд вже ухвалював рішення проти антикорупційної системи, коли скасував покарання за незаконне збагачення.

"КСУ ухвалив персонально вмотивовані рішення щодо антикорупційних органів. 27 жовтня КСУ фактично ліквідував е-декларування. Таке рішення має ряд катастрофічних наслідків для України як у внутрішньому, так і в зовнішньому вимірі. Кардинальним чином змінюється атмосфера відносин з Євросоюзом і євроантлантичним співтовариством", — підкреслив Данилов.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

НАЗК 28 жовтня в відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що система електронного декларування в Україні буде працювати, а найближчим часом до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

    Реклама на dsnews.ua