• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Гончарук розкрив деякі подробиці проекту бюджету-2020

Реклама на dsnews.ua
У неділю, 15 вересня, Кабмін направить у парламент перший проект закону про бюджет, аби депутати могли подивитися на нього

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в ході брифінгу в неділю, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

"Протягом двох тижнів ми повинні представити програму діяльності уряду. Після цього ця програма буде врахована між першим і другим читанням (голосування за бюджет - ред.)", - повідомив Гончарук.

"Тому не дивуйтеся, що цей бюджет поки не враховує переважна більшість ідей, з якими виходила команда президента на виборах", - зазначив прем'єр. За його словами, документ має бути доопрацьований до 2 листопада.

"В цьому проекті бюджету ви вже побачите зменшення дефіциту, ви побачите, що і цей уряд, і команда президента наміру зменшувати борг, який держава сьогодні має. Ми прагнемо на певному етапі вийти на бездефіцитний бюджет, коли наші витрати будуть дорівнюють нашим доходів", - сказав він.

"Це середньострокова мета. Ми, на жаль, не можемо цього досягнути за рік або навіть за два, але ми це тримаємо в думці. Дефіцит бюджету в новому бюджеті буде ще менше, ніж у минулому", - заявив прем'єр.

"Друга складова - обсяг доходів, тобто обсяг грошей, які держава збирає фактично з суспільства, з економіки і перерозподіляє щодо ВВП - також буде зменшуватися. Це означає, що ми хочемо, щоб держави в економіці ставало менше", - повідомив глава уряду.

Також, за його словами, будуть збільшені витрати на дороги.

"Ми розуміємо, що цих грошей буде недостатньо для того, щоб вирішити всі амбітні завдання, які перед нами стоять. Ми окремо під час представлення програми дій уряду в парламенті поділимося своїми думками щодо фінансування будівництва доріг", - додав Гончарук.

"Також ми змінили підхід до державної підтримки агросектору. Замість дотування великих підприємств ми зосередимося на тому, щоб у разі ухвалення земельної реформи компенсувати процентну ставку для фермерів (малих підприємств)", - заявив він.

Раніше "ДС" повідомляла, що Кабмін хоче підвищити мінімальну зарплату на 550 гривень у 2020 році.

    Реклама на dsnews.ua