• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Гонтарева і Янукович. Чому тільки зараз заговорили про очевидне

Рішення Краматорського суду про відмивання грошей Януковича Al Jazira могла отримати тільки від американців (росіяни навряд чи зливали б цю інформацію)
Реклама на dsnews.ua

Більше того, українські журналісти так оперативно могли отримати ексклюзивну інформацію від такого поважного видання тільки за умови, що їм хтось допоміг. І тут знову чомусь першими на розум приходять американці, особливо, якщо врахувати, що головними авторами викриттів того, що й так знали всі, стали представники центру Шабуніна, пише "ДС" з посиланням на Depo.ua.

Але давайте все по порядку. Отже, що є причиною скандалу?

Арабський телеканал, який ніколи особливо не цікавився подіями в Україні, отримує з власних джерел рішення Краматорського суду під грифом "таємно", де сказано, що саме компанія IСU Валерії Гонтарєвої була брокером тих фірм, які за вкрадені Януковичем гроші купила наші державні ОВДП.

Українські експерти (центр Шабуніна та УП) пишуть матеріал, де описують всю цю ситуацію і роблять два виведення:

Компанія Гонтарєвої розуміла, що гроші нечесні і дії компанії не зовсім законні;

Дії Генпроратуры з відбору грошей Януковича є не зовсім правильними. А неправильні вони, крім усього іншого, тому що не допитали Гонтареву (прямий натяк на те, що просто закрили очі на її діяння, що, очевидно, цілком справедливо).

Тепер не менш важливо для всіх нас зрозуміти, в яку гру почали грати наші антикорупціонери і які наслідки може мати ця гра:

Реклама на dsnews.ua

Ця гра спрямована на відбілювання НАБУ, яке виявилося під щільною критикою за нападки на Ощадбанк, який, на думку НАБУ, несправедливо заморозив гроші Януковича. Останні кілька тижнів ця історія була топовою для наших антикорупційних сенсацій. З допомогою нових викриттів арабського телеканалу зроблена спроба перевести тему з дивного рішення НАБУ в тему некомпетентності прокуратури, яка піариться на повернення мільярдів Януковича, хоча і може потім програти всі міжнародні суди.

Важливо, що вперше антикорупціонери зачепили Гонтареву, яка до останнього часу була "священною коровою", яку ніхто не дозволяв собі навіть згадувати в негативному контексті. Що це може означати? Нічого особливого.

Головний противник антикорупціонерів Луценка, а тому згадки про Гонтарєвої - це лише згадки. Поки що жодних серйозних дій проти неї ніхто вести не буде. Насправді, згадки про Гонтарєвої - це також натяки Порошенко, що в разі необхідності може бути включена і важка артилерія. Але поки це все ще натяки.

Що буде далі?

Американці і європейці поставили собі за мету створити у нас контрольовану демократію. Боротьба з корупцією - це лише антураж. Всі ці публікації варто розглядати лише в контексті підготовки до виборів. Зараз не можна говорити, що американці вирішили глобально взятися за Гонтареву чи Порошенка. Їм необхідно посилення НАБУ, а крім того, необхідно тримати на гачку якомога більше представників наших еліт. Інших цілей на сьогодні немає. А тому, поки це тільки ще один дзвіночок. Політика - це не театр. Дзвінків може бути багато. Але найголовніше - це ще не старт виборів.

    Реклама на dsnews.ua