• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Каша від Зеленського. Як президент змішав ковід і вибори з політичним цирком

Зеленський дуже боїться наслідків, викликаних зростанням захворюваності коронавірусом, він хоче знайти когось крайнього, кого можна було б зробити головним винуватим

Володимир Зеленський/pravda.com.ua
Володимир Зеленський/pravda.com.ua
Реклама на dsnews.ua

В Україні за останню добу виявили 4633 нових випадки інфікування коронавірусом — це найбільший приріст тих, що заразилися з початку епідемії. Президент Володимир Зеленський зробив з цього факту несподіваний висновок — виявляється, збільшення захворюваності коронавірусом пов'язано з місцевими виборами. Саме тому, мовляв, кількість нових випадків захворювання збільшилися більш ніж на тисячу відсотків. Під час своєї робочої поїздки до Рівного глава держави зробив ще кілька незвичайних висновків про поточну ситуацію, але про все по порядку.

Почав Зеленський з того, що привів Україну в приклад Європі, де боротьба з інфекцією йде гірше, ніж до недавнього часу йшла в Україні, і тому на ЄС, в який ми прагнемо, в цьому плані озиратися не варто.

"Зараз багато хто з місцевих політиків говорить, що в Європі те ж саме. Не те ж саме. Давайте порівнювати. Так у нас було краще. Чому ми рівняємося на те, що в Європі гірше? А чому ми не рівняємося на те, що в Європі і в світі краще, ніж в Україні?" — плутано уточнив він, зауваживши, що Україні вдалося зупинити першу хвилю коронавірусу. (Хоча ніякої хвилі у нас у країні не було, це прекрасно видно по динаміці захворюваності з початку весни: мантру про першу хвилю Зеленський любить повторювати, як раз рівняючись на європейців, де перша хвиля, з подальшим спадом, дійсно була.)

На жаль, прикладів того, в чому виявилася суперуспішність української боротьби з коронавірусом, президент так і не назвав — і не дивно, таких просто не існує. Але повернемося до перспектив, які лякають нашого президента.

"Ми бачимо соціологію, який вплив має ця політична ейфорія, цей політичний цирк. Вони (політики. — "ДС") хочуть подобатися всім людям, які живуть у тому чи іншому місті, населеному пункті. Але зараз ми бачимо більше 4 тис. (нових хворих коронавірусом за добу. — "ДС"). Це іграшки, які більш ніж на тисячу відсотків збільшили кількість хворих", — сказав Зеленський.

Здається, в переліку чинників, що впливають на зростання захворюваності коронавірусом, зустрічі кандидатів у депутати з кількома десятками виборців в якомусь дворі багатоповерхівки не входять і у другий десяток. Відкриття ринків, ТРЦ, громадський транспорт, що працює, масові заходи на кшталт днів міста, які проводилися в Одесі і Дніпрі, — подібні фактори вносять значно більший внесок в зростання числа "ковідних" українців.

До слова, турбуючись про те, що число хворих співгромадян все збільшується, президент не забув і про медиків, які також хворіють і не можуть лікувати "нековідних" пацієнтів. "Тобто наслідки ж не тільки від кількості захворілих Covid-19, через політичні ігри. А кількість хірургів, які зараз не роблять операції, інших лікарів? Кількість людей, у яких інші захворювання? Коли люди поступають до лікарні з інсультами, інфарктами, а немає лікарів. Вони хворіють по 200-300 лікарів щодня", — засмутився Зеленський.

Реклама на dsnews.ua

Тут доречно нагадати, що вчора глава Рахункової палати Валерій Пацкан відзвітував про використання коштів з сформованого навесні фонду боротьби з ковідом. Вони дуже промовисті. Так, з виділених МОЗ 14,3 млрд грн освоєно 515 млн грн (3,6%). На апарати ШВЛ планувалося витратити 100 млн грн, але не витрачено нічого — 0%. На забезпечення лабораторій було виділено 2,9 млрд грн, освоєно 515 млн грн (17%), на обладнання для опорних лікарень закладено 5,3 млрд грн, витрачено 0%.

Якщо підсумувати ці цифри — можна зробити висновок про те, що весняно-літній карантин не досяг своєї мети — підготувати медсистему держави до потужного удару вірусу восени. Тобто Кабмін і профільне міністерство, зокрема, не впоралися з покладеною на них роботою. Після цього досить дивно говорити про хворих лікарів, яким часто доводиться забезпечувати себе засобами захисту самостійно. — це не жарт, але на доплати медикам у фонді було виділено 5,9 млрд грн, витрачено знову-таки 0%.

А на що ж витрачалися гроші, причому в гігантських масштабах? На "Велике будівництво" імені Зеленського, з піаром якого президент й їздить по регіонах.

Отже, що ж ми маємо в сухому залишку? Зеленський дуже боїться наслідків, викликаних зростанням захворюваності коронавірусом, він хоче знайти когось крайнього, кого можна було б зробити головним винуватим. Але передвиборча кампанія на цю роль не підходить — аргументи виглядають скоріше прикро, ніж переконливо. Паралельно Зеленський презирливо обзиває передвиборчий процес "політичним цирком", хоча його партія грає в цьому цирку першу скрипку. А сам Зеленський їздить по регіонах з рекламою досягнень "слуг народу" — тобто, з одного боку, і сам циркач, а з іншого — погіршує своїми заходами ковідну статистику, в чому дорікає інших політиків.

Складно сказати, куди може рухатися країна на чолі з президентом, у якого в голові така каша.

    Реклама на dsnews.ua