• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Держбюджет втратить 111 млн грн від продажу "Одесаобленерго" за новим законом про приватизацію

Реклама на dsnews.ua
Фонд державного майна (ФДМ) скасував торги з продажу 25% акцій "Одесаобленерго" і "Сумиобленерго", призначені відповідно на 20 березня на "Українській біржі" і на 30 березня на ПФТС

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За інформацією джерела в Кабміні, таке рішення було прийнято в понеділок 19 березня на засіданні Робочої групи з питань приватизації, за скасування торгів виступив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.

Так, згідно з рішенням робочої групи, продавати ці пакети будуть згідно вступив 7 березня в силу оновленого закону про приватизацію. Відповідно до статті 22 цього закону, стартова ціна об'єкту малої приватизації (об'єкт малої приватизації - вартістю до 250 млн грн) визначається аукціонною комісією на рівні балансової вартості об'єкта. Це означає, що 152 млн акцій будуть оцінені за номіналом 0,25 грн та виставлено на торги за 38 млн грн..

В результаті такого рішення тільки від продажу "Одесаобленерго" державний бюджет може недоотримати 111 млн грн. оскільки ще в кінці лютого ФДМ оголосив про виставлення на продаж на біржових торгах 25% акцій "Одесаобленерго" за стартовою ціною 149,081 млн грн. "Українська біржа" вже встигла отримати від претендентів на блокпакет акцій "Одесаобленерго" необхідні для участі в аукціоні гарантійні внески.

Нагадаємо, в серпні минулого року Фонд держмайна оцінював 25% пакети "Одесаобленерго" і "Сумиобленерго" в 631,3 млн грн і 370,32 млн грн відповідно. Проте охочих придбати держпакети енергетичних компаній за такою ціною не було.

При цьому голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус оцінив енергетичні компанії набагато дорожче з урахуванням перспективи введення RAB-тарифів.

"В цілях РАБ-тарифів активи цієї компанії (Одесаобленерго - ред.) оцінені у 15,4 млрд грн, або на 25,8 разів вище, ніж в цілях приватизації. Так, ці дві оцінки не повинні повністю збігатися. Але різниця майже в 26 разів каже, що, м'яко кажучи, відбуваються дивні речі. При прибутковості 12,5%, а це діюча методика, яку глава НКРЭКУ і далі підтримує як правильну, чистий прибуток за рік складе 1,925 млрд грн, а 25% від чистого прибутку - 481 млн грн. Половину з цієї прибутку акціонери мають право забирати живими грошима, як дивіденди. Тобто власник 25% акцій при РАБ-тариф у перший же рік білими дивідендами може забрати 241 млн грн", - заявив Андрій Герус.

16 березня ФДМ опублікував список головних об'єктів приватизації у 2018 році. У списку - сім енергетичних компаній.

Нагадаємо, нинішній глава ФДМ Віталій Трубаров

у причетності до незаконної приватизації частини будівлі Мінагрополітики.

    Реклама на dsnews.ua