• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Держдеп США закликав світ не звинувачувати Україну в інциденті на Азові

Реклама на dsnews.ua
В інциденті В Керченській протоці вина лежить тільки на Росії, не можна звинувачувати дві сторони

Про це заявив голова американської делегації на зустрічі Ради міністрів ОБСЄ Уэсс Мітчел, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Дипломат назвав абсурдними звинувачення, пред'явлені українським морякам.

"Росія звинуватила українських моряків у незаконному перетині кордону РФ. Це звинувачення вражає, адже Крим - це Україна. По суті РФ звинувачує українських моряків у перетині українського кордону!", - пояснив він позицію Державного департаменту.

Він окремо підкреслив, що претензії "до обох сторін", які звучать від окремих світових гравців, некоректні, оскільки Україна не несе відповідальності за ці події. "Україна навіть не відкривала вогонь. Це не та ситуація, коли можна звинувачувати дві сторони. Винна одна сторона, і це - Росія", - пояснив він.

Дипломат зазначив, що Росія не має права утримувати українських моряків. "США закликає Росію невідкладно відпустити моряків і віддати захоплені суду України"

"Агресія на Азові - це прорахунок Росії, вона лише посилила тиск міжнародного співтовариства на себе", - додав він.

Нагадаємо, США почали підготовку до відправки в Чорне море військового корабля, що пов'язано з виниклої напруженості в регіоні після захоплення Росією кораблів ВМС України.

    Реклама на dsnews.ua