• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Держхолдинг "Россеті" не піде в окупований Крим через страх санкцій, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Російське ПАТ "Россеті" швидше за все не отримає контроль над електромережами в окупованому Криму через санкционных ризиків

За даними джерел, планувалося, що російський держхолдинг може стати ключовим акціонером створюваного АКЦІОНЕРНОГО товариства "Крименерго", але зараз в Міненерго обговорюють інший склад акціонерів, вже без участі "Россетей". Заморожене і входження "Россетей" в інший кримський актив - "Севастопольенерго", інформує "ДС" з посиланням на "Комерсант".

У вересні стало відомо про те, що в аннексированном Криму Росія планує створити АКЦІОНЕРНОГО товариства "Крименерго", яким планувалося передати всі електромережі регіону. Основним акціонером "Крименерго" могли стати "Россеті" з часткою близько 75%, Сімферополь заявляв про плани на паритетне володіння. Для цього Міненерго РФ пропонував внести в капітал "Россетей" до 9 млрд руб. з федерального бюджету до 2020 року.

Тепер же в російському Міненерго обговорюється альтернативний склад акціонерів: в "Крименерго" на паритетних правах можуть увійти регіональні і федеральні (через Росмайно) влади. Така схема 8 грудня розглядалася на нараді у заступника голови Міненерго Андрія Черезова, цей варіант виключає участь "Россетей" в АТ.

"Схема буде прийнята, якщо уряд вирішить, що ризики санкцій носять для "Россетей" значний характер",- пояснює джерело".

Інше джерело називає цей сценарій пріоритетним, за його словами, він розробляється вже кілька місяців із-за можливих негативних економічних наслідків і ризиків для всієї групи "Россеті"". Протягом 2018 року буде йти оцінка майна, що перебуває поза балансу "Крименерго", "швидше за все, після цього вже буде визначатися точний склад акціонерів", говорить він.

Переговори щодо входження "Россетей" в інший кримський актив - ТОВ "Севастопольенерго" - поки заморожені

За словами джерел, неучасть "Россетей" в "Крименерго" підтримує і новий глава холдингу Павло Лівінський. Екс-глава "Россетей" Олег Бударгин, звільнений восени, відкрито заявляв про інтерес до кримських активів, визнаючи, що для компанії є "певні ризики".

У Міненерго РФ "не коментують внутрішні наради", в "Россетях" обговорювати ситуацію відмовилися. В апараті глави Криму Сергія Аксьонова, в Мінпаливенерго Криму і Росимуществе на запити не відповіли.

Довідка. ПАТ "Россеті" - оператор електричних мереж в Росії - одна з найбільших електромережних компаній в світі, володіє і управляє своїми дочірніми і залежними товариствами - Міжрегіональними розподільними мережевими компаніями (МРСК), Федеральної мережевої компанії (ФСК ЄЕС), науково-дослідними та проектно-конструкторськими інститутами, будівельними організаціями.

Контролюючим акціонером є держава в особі Федерального агентства з управління державним майном РФ, що володіє 85,3 % часток у статутному капіталі. Компанія управляє 2,3 млн км ліній електропередачі, 496 тис. підстанціями трансформаторною потужністю понад 773 ГВА.

    Реклама на dsnews.ua