• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Держава поверне більше грошей, домовившись з Бахматюком, - Concordе Capital

Concordе Capital вважають, що Бахматюк неодноразово заявляв про своє бажання домовитися про будь-якої компенсації. Його остання заява про готовність повернути до 8,5 млрд. грн означає, що це більше, ніж держава зможе отримати від Бахматюка, якщо його активи будуть арештовані і продані
Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє Concordе Capital, НАБУ заявило, що розслідує кримінальну справу за участю VAB Bank (був підконтрольним Олегу Бахматюку до грудня 2014 р.) з жовтня 2016 року.

Але в лютому 2019 тодішній генпрокурор передав розслідування Національної поліції. Поліція закрила справу в серпні, не знайшовши ніякого складу злочину.

Однак знову генпрокурор у вересні наказав НАБУ перезапустити слідство. Це призвело до того, що колишні чиновники НБУ та Банку VAB були оголошені підозрюваними у справі про змову 11-13 листопада, а Бахматюк був оголошений в національний розшук 21 листопада.

З цієї послідовності подій можна зробити висновок, що був наказ вищих посадових осіб притягнути до кримінальної відповідальності колишніх власників збанкрутілих банків.

Concordе Capital нагадує, що МВФ вимагає від української влади зробити все можливе, щоб повернути витрати на рефінансування збанкрутілих банків. Оскільки влада не може притягнути до кримінальної відповідальності "велику рибу", якій є колишній власник "Приватбанку" Ігор Коломойський, - "ДС"), то було вирішено зосередитися на дрібних.

Два обанкротившиехся VAB банку і Фінансова Ініціатива контролювалися Олегом Бахматюком. Тому не дивно, що Бахматюк також у списку кандидатів на переслідування. Однак, залучаючи до кримінальної відповідальності збанкрутілі фінустанов, влада не обов'язково поверне гроші, витрачені на рефінансування цих банків (як цього вимагає МВФ).

На відміну від справи колишнього власника банку "Фінанси та Кредит" олігарха Жеваго, який ніколи не озвучував готовність відшкодувати витрати уряду, Бахматюк неодноразово заявляв про своє бажання домовитися про будь-якої компенсації. Його остання заява про готовність повернути до 8,5 млрд грн. більше, ніж
держава зможе отримати від Бахматюка, якщо його активи будуть арештовані і продані.

Як відомо, увечері 11 листопада ЗМІ повідомили, що співробітники НАБУ приїхали в офіс одного з найбільших банків України - "Райффайзен Банку", щоб затримати голову правління Олександра Писарук, колишнього першого заступника нині опальної голови НБУ Валерії Гонтарєвої, яка знаходиться в Лондоні.

12 листопада стало відомо, що Бахматюк звернувся до президента України Володимира Зеленського з НАБУ і ГПУ, які поновили кримінальну справу стосовно VAB банку.

Він пояснив, що підозра НАБУ політично мотивоване і ставить під загрозу роботу агрохолдингу "Укрлендфармінг", а також відкинув претензії Нацбанку в розмірі 29,3 млрд грн боргу перед державою.

Ексміністр фінансів Олександр Шлапак повідомив, що Бахматюк боровся за VAB банк до останнього і намагався внести $200 млн для його порятунку.

Відомо також, що об'єднання "Бізнес-Варта" і "Український клуб аграрного бізнесу" звернулися до президента Зеленського захист "Укрлендфармінг" Бахматюка.

18 листопада повідомлялося, що експертиза спростовує звинувачення НАБУ.

Дещо раніше, 15 листопада Вищий антикорупційний суд визначив для колишнього першого заступника Нацбанку Олександра Писарук запобіжний захід у вигляді застави в 5 млн гривень.

Згодом стало відомо, що "Райффайзен банк" внесе заставу за Писарука і залишить його на посаді.

Довідка: НАБУ відкрило справу про нібито нецільове використання стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком VAB банку Олега Бахматюка. Однак Національний банк вже спростував ці звинувачення, довівши, що вся сума рефінансування, 1,2 млрд грн, пішла на виплати коштів вкладникам.

    Реклама на dsnews.ua