• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Дві правди президента. Як Медведчук відчитав Зеленського за "російське фінансування"

Володимир Зеленський розуміє, що джерело фінансування ОПЗЖ і особисто Віктора Медведчука може перебувати в Росії, але реальних дій влади, зокрема спецслужб, чекати з цього приводу не треба

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Президент Зеленський заявив, що питанням фінансування народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука з країни-агресора повинні займатися правоохоронні органи.

Про це під час свого візиту на Волинь глава держави сказав представникам "Національного корпусу", які запитали, коли "займуться" Медведчуком.

"Ви ж знаєте, що ми з вами повинні жити за законом. Я впевнений, що [він] дійсно фінансується з Російської Федерації. Слухайте, у нас [є] правоохоронні органи... Потрібно просто, щоб правоохоронні органи цим дійсно детально займалися", – сказав Зеленський, додавши, що в цьому питанні він однієї думки з співрозмовником.

Питання "Нацкорпуса", звичайно, не виглядає дивним або несподіваним — 2 липня представники організації подали звернення в СБУ та Мін'юсту з вимогою заборонити прокремлівські політсили. А ось відповідь президента варто розглянути детальніше.

Як відомо, наприкінці серпня 2019 року Зеленський привселюдно заявив, що йому відомі обсяги та джерела фінансування партії "Опозиційна платформа – За життя" і телеканалів, пов'язаних з її представниками, і це стане "дуже гучною історією".

"Партія пана Медведчука. Там є ще велике питання, чи це партія, чи це тимчасове об'єднання, і хто вони такі. Є великі питання, звідки у них гроші на фінансування партії, звідки у них гроші на фінансування каналів. У нас є відповіді: обсяги кешу, звідки і з якої країни вони все це отримують. Це буде дуже гучна історія, яка дуже погано закінчиться", — заявив глава держави у виступі на телеканалі "1+1".

Відповідаючи президенту, Медведчук тоді назвав його слова "абсурдними", що свідчать про боротьбу влади з ОПЗЖ "незаконними методами".

Реклама на dsnews.ua

"Я вважаю ці звинувачення або критику абсурдними, тому що наша партія є прозорою у своєму фінансуванні. Ми фінансуємо свою партію з легальних джерел, з грошей, які обкладаються податком. Ці розмови і докори — це свідчення того, що ми в опозиції до Зеленському і його команді, і він усвідомлює, що є опозиційна політична сила, з якою він, на жаль, починає боротися незаконними політично мотивованими методами", — сказав голова політради ОПЗЖ.

Не затрималися в ОПЗЖ з відповіддю на президентську заяву і в цей раз, звинувативши Зеленського в "танці під дудку радикалів", яких ще й обізвали "терористами", і в репресіях.

"Під час поїздки на Волинь Володимир Зеленський, підігруючи провокаторам, виступив з голослівними звинуваченнями на адресу Віктора Медведчука. І пообіцяв націоналістам нацькувати правоохоронні органи. Ось такий неадекватний діалог представника терористичних формувань з Зеленським", — йдеться в заяві. Крім того, в ОПЗЖ зажадали від Зеленського зупинити "політичний тиск" на партію і припинити "даремні і протизаконні спроби дискредитації Медведчука".

Примітно, що заявою ОПЗЖ справа не обмежилася. Спростовувати московське фінансування кума Путіна взялися в самій Москві — прес-секретаря Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав "помилковою" інформацію Зеленського.

"Російська Федерація не фінансує Медведчука. По всій видимості, у президента помилкова інформація", — сказав Пєсков.

Звичайно, смішно було б очікувати від Кремля визнання в тому, що Росія, мовляв, фінансує глибоко дружні їй сили де завгодно – в Гондурасі, Франції або в Україні. Швидше за все, не очікував такого визнання і Зеленський, який аж ніяк не є пересічним громадянином, який черпає інформацію із ЗМІ та інтернету. Друг президента і глава СБУ Іван Баканов, ймовірно, вже давно в курсі справжніх джерел фінансування ОПЗЖ і Медведчука, але воліє відмовчуватися з цього приводу, і цьому теж є причини. Журналісти не раз відзначали доволі теплі стосунки між Бакановым і братами Суркісами, які, у свою чергу, зовсім не чужі люди для Медведчука.

Хоча, звичайно, справа зовсім не у дружніх контактах Баканова. Зеленський добре розуміє, що кум Путіна одночасно є його неофіційним представником в Україні, і такий високий, хоч і неформальний статус не дозволяє якимось чином створювати главі політради ОПЗЖ реальні проблеми, переходячи від слів до дій. Та й статус парламентера з Києвом, який Медведчуку дарувала Москва, не дає можливості якось тиснути на нього.

З іншого боку, Зеленський на Волині показав, що вміє ділити електорат за географічною ознакою. На заході країни можна дозволити собі щось неприємне на адресу Медведчука, а на півдні і сході — там краще говорити про мир, який одного разу привидівся Зеленському в очах Путіна.

Так що, звичайно, не може не радувати ерудиція українського президента, який десь в глибині душі розуміє, що джерело фінансування ОПЗЖ і особисто Віктора Медведчука може перебувати в Росії. Але реальних дій влади, зокрема спецслужб, чекати з цього приводу не треба.

    Реклама на dsnews.ua