• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ГПУ боїться, що головний свідок проти Новинського змінить свої свідчення, — політолог

Реклама на dsnews.ua
Генеральна прокуратура України вирішила "заховати" за кордоном митрополита Олександра (Драбинка) побоюючись, що він, будучи ключовим свідком проти народного депутата від "Опозиційного блоку" Вадима Новинського, своїми новими показаннями може розвалити справу в суді

Як передає "ДС", таку думку висловив Кирило Молчанов, політолог, кандидат політичних наук, експерт Інституту аналізу та менеджменту політики.

За його словами, вчорашня заява генерального прокурора Юрія Луценка про те, що громадянин Драбинка покинув країну "через погрози його життю", різко контрастує з заявами самого митрополита, який кількома днями раніше заявляв про те, що не має наміру залишати Україну ні за яких обставин, за винятком нетривалих відряджень і виїзду на лікування.

За словами експерта, ще 17 листопада у Драбинка спішно взяли свідчення у слідчої судді в Печерському суді. Такі дії зазвичай проводяться зі смертельно хворими людьми або соціально неблагополучними, місцезнаходження яких до моменту суду буде важко встановити, зазначив він.

"У випадку з Драбинка, зафіксувавши "потрібні" свідчення ключового свідка, ГПУ страхується від того, що у відкритому процесі під перехресним допитом він змінить свою точку зору. Це стало б фатальною для слідчих прокуратури, т. к. інших серйозних доказів провини Новинського в цій справі, як показало засідання Регламентного комітету, немає", - зазначив Кирило Молчанов.

4 листопада ГПУ внесла до парламенту подання на зняття недоторканності з депутата Вадима Новинського, підозрюючи його в причетності до незаконного утримання" митрополита Драбинка. Новинський у свою чергу заявив, що в розслідуванні ГПУ "простежується відверта політична мотивація, справа сфабрикована для того, щоб влаштувати чергову інформаційну галас і чинити тиск на опозицію".

Як раніше в інтерв'ю ЗМІ заявляв колишній заступник прокурора міста Києва Максим Ленко, свідчення Олександра Драбинка про його нібито незаконному утриманні є брехнею, а сам він причетний до гучній справі про викрадення двох черниць в 2013 р. Священний синод УПЦ засудив поведінку Драбинка і закликав владу не використовувати питання Церкви для політичних маніпуляцій.

    Реклама на dsnews.ua