• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

ГПУ і СБУ обіцяють 1 березня катастрофу через закону про Держбюро розслідувань

Реклама на dsnews.ua
Справи по Майдану і чиновникам просто припинять розслідувати, вважають правоохоронці

З 1 березня правоохоронці можуть припинити розслідування справ Майдану і справ чиновників. Про це заявив голова управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк в ході антикорупційного наради у четвер, 21 січня, повідомляє "ДС" з посиланням на "112 канал".

"Зараз найбільш болюче питання, яке я хотів би підняти, тому що знову може виникнути ситуація з фактичним колапсом розслідування справ колишніх урядовців і Майдану, це вступ у дію закону про Державне бюро розслідувань. З тими формулюваннями, якими виписано цей закон, з 1 березня може припинитися розслідування справ Майдану і справ чиновників. В цей закон, на моє однозначне переконання, потрібно негайно вносити зміни, бо буде катастрофа", - заявив Горбатюк.

Представник Генпрокуратури заявив, що саме по собі Держбюро розслідувань створено лише для того, щоб відзвітувати перед Європою. Свою думку він пояснив тим, що законопроект про цьому органі недосконалий і не несе на собі тієї завантаження, яку повинен виконувати цей орган.

З думкою Горбатюка погодився і голова СБУ Василь Грицак.

"Я згоден з Сергієм Вікторовичем з приводу ДБР, з 1 березня катастрофа може настати, тому що закон прописаний таким чином, що про кількість працівників прокуратури, нових набраних людей, які будуть набиратися з юридичною освітою, так би мовити, з вулиці, можливо в перший час будуть не настільки готові якісно і швидко розслідувати кримінальні провадження, які повинні бути передані їм для розслідування ", - заявив він.

У свою чергу прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Мін'юсту провести нараду, щоб визначитися з термінами запуску ДБР та передачею справ від ГПУ в ГБР.

"Проведіть нараду, щоб ми прийняли рішення, про які реальні терміни запуску ДБР йде мова. Процес призначення керівника ми вже починаємо, зараз парламент повинен визначитися зі своїми кандидатами в так звану номінаційних комісію, президент і уряд вже теж, а коли ми всі справи передамо з прокуратури в ГБР, давайте визначимося з дуже конкретних термінів", - сказав Яценюк.

Читайте також:

Нагадаємо, 14 січня президент України Петро Порошенко підписав закон про створення Держбюро розслідувань, прийнятий Верховною Радою в листопаді 2015 року.

    Реклама на dsnews.ua