• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

ГПУ нічого не знає про викуп Януковичем облігації зовнішньої позики, — Горбатюк

Реклама на dsnews.ua
Генеральна прокуратура України не володіє інформацією про те, що колишній президент України Віктор Янукович викупив облігації зовнішньої позики України

Про це, як повідомляє "ДС", розповів начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в ефірі "112 Україна".

"Є така версія, що гроші могли акумулюватися в облігаціях, як внутрішнього, так і зовнішнього позики... Однак, на сьогоднішній день в матеріалах розслідування відсутні дані, які підтверджують, що колишні високопоставлені чиновники, і безпосередньо Янукович, купив ці єврооблігації. Тут важлива не тільки робота слідчих, а й відповідних підрозділів Міністерства фінансів і Національного банку", - сказав він.

За словами Горбатюка, в названих вище відомств немає бажання надавати повну інформацію слідству.
"Такого бажання надавати інформацію в цьому плані і сприяти розслідуванню, тому що ми направляли запити з цього приводу в Мінфін, НБУ, але чомусь відповіді не конкретні", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше уряд Швейцарії оприлюднило інформацію про продовження на рік арешту рахунків Януковича. Повідомляється, що рішення було прийнято на засіданні Федеральної ради 9 грудня.

В уряді наголосили, що продовження заморозки, "як очікується, має принести помітний результат, і з'ясувати, чи можуть активи, про які йде мова, бути повернуті".

З 2014 року на рахунках Януковича заморожено 70 млн швейцарських франків (майже 70 млн дол.).
У свою чергу, адвокат колишнього президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк назвав неправдивою інформацію про наявність і арешт рахунків Януковича і коштів на них за кордоном, у тому числі - у Швейцарії.

В Україні ГПУ заарештувала кошти побіжного екс-президента Віктора Януковича на суму близько 127 млн доларів. Держслужба фінмоніторингу у свою чергу заблокувала кошти 19 компаній-нерезидентів, які були пов'язані з оточенням колишнього президента України, на суму 1,34 млрд дол.

Сам Янукович заявляє, що ніколи не мав рахунків за кордоном.

    Реклама на dsnews.ua