• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Гриневич попередила вчителів про появу "шкільних контролерів"

Реклама на dsnews.ua
Парламентська більшість підтримала реформу освіти, яка, зокрема, передбачає створення Держінспекції якості освіти

Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми в принципі досягли консенсусу з більшістю фракцій, принаймні, з фракціями більшості - це точно. З'ясували всі стосуються їх питання", - зазначила Гриневич.

Вона підкреслила, що сподівається на конструктивний діалог і обговорення в сесійній залі законопроекту, а також на прийняття цього закону вже у вівторок. Міністр додала, що законопроект передбачає зміни всіх рівнів освіти. Зокрема, реформа передбачає запровадження 12-річної школи в рамках середньої освіти. Крім того, передбачається ввести 3-річну старшу профільну школу.

"Щоб у межах цієї школи наші учні могли поглиблювати свої знання з тих предметів, які їм потрібні при вступі (у внз - ред.), а не користуватися репетиторами", - підкреслила Гриневич.

Вона також зазначила, що законопроектом передбачаються зміни, пов'язані з управлінням освітою.

"Буде створена Державна служба якості освіти на базі Державної інспекції навчальних закладів, яка буде мати регіональні підрозділи", - сказала Гриневич.

Міністр пояснила, що така система управління освітою дозволить контролювати забезпечення якості освіти в умовах децентралізації. За її словами, така Держслужба з якості освіти буде незалежним органом, який забезпечить належний контроль, у тому числі за роботою педагогів.

    Реклама на dsnews.ua