• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Гроші знайдуться: Зеленський створив природний парк і доручив Кабміну фінансування

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення національного природного парку "Королівські Бескиди" у Львівській області

Указ № 526/2020 оприлюднений на сайті глави держави, передає "ДС".

Документ спрямований на збереження, відтворення, ефективне використання природних комплексів Українських Карпат, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.

Національний природний парк «Королівські Бескиди» створюється у Львівській області на території площею майже 9 тисяч гектар комунальних земель, які знаходяться в розпорядженні «Старосамбірського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», а саме: 8691 гектар, що вилучається і надається національному природному парку в постійне користування, і 306 гектарів в межах Дністровського лісництва, що включаються до його території без вилучення у землекористувача.

Згідно з указом, Кабінет міністрів має забезпечити затвердження у шестимісячний строк Положення про національний природний парк «Королівські Бескиди».

Крім того, уряд має передбачати в проекті закону про державний бюджет України на 2021-й і наступні роки кошти, необхідні для функціонування національного природного парку «Королівські Бескиди».

Також глава держави підписав Указ № 525/2020 «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», яким оголосив заказниками, парком-памʼяткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення: ландшафтний заказник «Кручі» (Донецька область), ботанічний заказник «Долина ірисів» і парком-памʼятником садово-паркового мистецтва «Адамівка»(обидва — у Львівській області).

    Реклама на dsnews.ua