• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Гройсман назвав умову зростання економіки на 7% в рік

Реклама на dsnews.ua
Успішна приватизація і ефективний менеджмент державних підприємств дозволять забезпечити економічне зростання на рівні 6-7% на рік

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ, передає "ДС" з посиланням на прес-службу Кабміну.

Прем'єр підкреслив, що держава довела свою неефективність, як власник значного обсягу майна. Зате продаж нестратегічних підприємств вже на початковому етапі забезпечить бажаний потік прямих іноземних інвестицій, які потрібні Україні "як повітря". Гройсман навів приклад, що за весь час незалежності обсяг інвестицій в Україну склав $48,3 млрд, в той час, як Польща за той же проміжок часу отримала понад $186 млрд інвестицій.

"І ми зацікавлені в тому, щоб у нас були інвестори - якісні, конкурентні, з новими технологіями, новим якістю управління. І новий проект закону ("Про приватизацію" - ред.) створює рівні правила для залучення інвесторів. Люди на підприємствах чекають нових умов праці, нових технологій", - сказав Гройсман.

"До приватизації пропонуємо великі підприємства і підприємства, що працюють в нерегульованих галузях. У їх числі - держкомпанія "Центренерго" на весну 2018 року, Об'єднана гірничо-хімічна компанія, ДПЗКУ, Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, який повернуто у держвласність, ОПЗ, Укргазбанк, "Турбоатом", "Укрспирт" та інші", - сказав глава уряду.

Він висловив упевненість, що прийняття проекту закону повинне відбутися протягом декількох місяців.

"Зволікати далі не можна. Ми 26 років тягнули. Зате, якщо зробимо зміни за місяці - впевнений, що зростання економіки до 6-7% в рік стане досяжним, а розвиток конкуренції дозволить нам зайняти гідне місце на міжнародних ринках. І так ми зможемо інвестувати в якість життя людей", - підкреслив Гройсман.

    Реклама на dsnews.ua