• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Гройсман про "план Маршалла": Дайте нам доступ до клубу цивілізованих країн

Реклама на dsnews.ua
Інвестиційний "план Маршалла" був би корисний для підтримки національної економіки і дозволив би Україні самостійно обслуговувати борги

Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"План Маршалла", який був створений для відновлення повоєнної Німеччини є досить хорошим планом, який дав можливість для відновлення і становлення країни. В принципі, подібні інструменти для України були б дуже корисними. Наприклад, масштабні інвестиції в інфраструктурні проекти і підтримку національної економіки і кредитування реального сектора... Тому такий план був би досить прогресивним рішенням. Єдине, що необхідно визначити його параметри", - сказав Гройсман на конференції "Нова індустріалізація: спільні дії уряду і бізнесу".

"Нам не потрібно подарунків і ми не ходимо по світу і не говоримо "Дайте нам подарунок". Ми говоримо про те - дайте нам доступ до клубу цивілізованих країн, до запозичення ресурсів за ринковими ставками, так як роблять інші країни. І тоді ми можемо, можливо через якісь гарантії, видані під запозичення Україні європейськими державами. Це може бути абсолютно помірна ставка. Тоді ми можемо перепозичати, реінвестувати, рости і обслуговувати борги без зовнішньої підтримки", - переконаний глава уряду.

Нагадаємо, що європейські експерти виступають за надання інвестиційного плану для України так званого "плану Маршалла", але наполягають на подолання корупції та просуванні реформ.

Довідка "ДС". "План Маршалла" - програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни. Він був запропонований в 1947 році держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом і почав діяти у квітні 1948 року. Серед цілей програми була протидія поширенню впливу СРСР і соціалістичних ідей на країни Західної Європи.

    Реклама на dsnews.ua