• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Група нардепів звернулася до МАГАТЕ з проханням перевірити Білоруську АЕС, — Гончаренко

Міжфракційне обʼєднання "Чиста енергія — здорове навколишнє середовище" звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з проханням невідкладно перевірити Білоруську АЕС щодо дотримання заходів безпеки

Атомна електростанція
Атомна електростанція
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, передає "ДС".

"Звернулись до МАГАТЕ стосовно Білоруської атомної електростанції. Поки при владі Лукашенко не можна довіряти жодному слову білоруського режиму", — написав він.

Гончаренко також додав копію звернення, підписаного 26 народними депутатами, які висловлюють занепокоєння щодо можливих порушень радіологічної безпеки Білоруською АЕС поблизу Гродно.

Звернення народних депутатів до МАГАТЕ
Звернення народних депутатів до МАГАТЕ

"Ми просимо організацію перевірити технічний стан АЕС, дані про збої, нещасні випадки та пошкодження. Дана перевірка допоможе виявити, чи були витоки радіоактивних речовин", — процитував звернення нардеп.

Він також нагадав, що від початку року Україна відновила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

"З січня було закуплено 558 кВт⋅год. Через це збитки вітчизняної генерації склали майже 900 млн грн", — каже Олексій Гончаренко.

Як писала "ДС", компанія "Дніпросталь-Енерго" бізнесмена Віктора Пінчука з 1 січня почала поставляти до України електроенергію з Білоруської АЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua