• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Харків кулуарно хочуть злити під повний контроль ОПЗЖ, — ЗМІ

Хто б не переміг на дострокових виборах мера Харкова, місто шляхом кулуарних ігор має опинитися під контролем місцевого угруповання ОПЗЖ, через що в стратегічному плані Офіс президента програє

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в статті "Ділки кулуарного фронту. Як Харків хочуть" злити "під вплив ОТЗЖ", опублікованій на сайті Delo.ua.

Як зазначає видання, після смерті Геннадія Кернеса Харківська міськрада стала майданчиком для кулуарних домовленостей.

"Справа в тому, що стійка більшість у міськраді може бути забезпечена тільки за рахунок "золотої акції" міської фракції ОПЗЖ з 19 депутатів. У ОПЗЖ є бажання отримати контроль над Харковом, а з недавніх пір відкрилися і великі можливості для цього", — йдеться у статті.

"Фронтменом" цих процесів, відзначають автори статті, виступає "тіньовий" лідер міської фракції ОПЗЖ Андрій Спаський.

"У кулуарних іграх Спаський поводиться, як слон в посудній лавці. Він став відкрито зустрічатися в готелях і ресторанах з представниками великих компаній і міськими підрядниками. Спаський продає свою майбутню лояльність, обіцяє перемоги на тендерах і пропонує сприяти під час землевідведення. Діяльність Спаського стала настільки помітною, що привернула до себе увагу правоохоронців. Справа дійшла до того, що навіть Офіс президента вирішив придивитися і втрутитися в хитросплетіння харківської політичної закуліси і розібратися, хто є хто. і, схоже, що ОП вирішив піти на угоду з ОПЗЖ по Харкову", — відзначається в публікації.

За інформацією видання, конструкція, яку пропонує ОПЗЖ, за задумом і домовленостями буде виглядати наступним чином: "Якщо мером стає Ігор Терехов, то він і так повністю лояльний і керований зі своїми обумовленими портфелями і квотами. При цьому велика частина влади дістається ОПЗЖ, яка реально керує всіма процесами з розподілу грошей, підрядів, регулювання будівельного ринку та іншими схемами. А якщо мером стає Михайло Добкін, якого ОПЗЖ в останній момент вирішила підтримати офіційно, то для неї ситуація в реалізації цих же планів ще більш спрощується. Просто їх "золота акція" стає ще дорожче. Офіс Президента, схоже, згоден на такий план".

Автори статті відзначають, що харківському підприємницькому середовищу не позаздриш, оскільки "бізнес обкладуть поборами з усіх боків і будуть "доїти" в кращих традиціях Партії регіонів".

Але, йдеться в статті, "ще більше не позаздриш ОП, партії "Слуга народу" і самому президенту. ОПЗЖ не тільки "видоїть" і підпорядкує бізнес регіону, а й здійснить повзуче політичне і електоральне захоплення. І, використовуючи ті ж фінансові ресурси, викачані з міста, ОПЗЖ буде грати в регіоні роль фаворита на майбутніх президентських і парламентських виборах. І вже ОП доведеться рахуватися зі стратегією і інтересами цього гравця, який непомірно посилився", — йдеться в статті.

"Схоже, що в ОП це розуміють, тому що всі процеси лежать на поверхні і їх наслідки не складно спрогнозувати. Значить, або ОП "зливає" регіон на користь ОПЗЖ від безвиході, оскільки зараз у центральної влади і партії "Слуга народу" в Харкові немає ні впливового депутатського корпусу, ні помітного лідера і координатора процесів, що, до речі, підтверджується відсутністю кандидата від СН на виборах мера Харкова. Або ми маємо справу з простою картельною змовою з метою спільного контролю і розкрадання Харкова. Однак наслідки для партії президента і його особистого рейтингу будуть дуже сумні", — підсумували автори статті.

Нагадаємо, дострокові вибори харківського міського голови відбудуться 31 жовтня 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua