• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Холодницькому передали 27 тисяч підписів працівників УЛФ з вимогою виконати рішення суду по справі Бахматюка

Реклама на dsnews.ua

Працівники агрохолдингу "Укрлендфармінг" передали керівництву САП звернення з вимогою скасувати постанову про відновлення кримінальної справи щодо власника компанії Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB-Банку

Під зверненням підписалися 27 тисяч працівників УЛФ, передає кореспондент "ДС".

Як повідомлялося, сьогодні, 2 липня, десятки співробітників одного з найбільших в Європі за розмірами земельного банку агрохолдингу прийшли до офісу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вимагаючи від її керівника Назара Холодницького виконати відповідне рішення Печерського районного суду Києва.

"За підсумками мітингу ми передали Холодницькому 27 тисяч підписів співробітників холдингу з вимогою дотримуватися закону і виконати рішення суду", - сказав один з учасників акції.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 р. Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власника компанії Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ. Сам Бахматюк заявив, що справа проти нього політично вмотивована і "замовлена" особисто ексголовою Офісу президента Андрієм Богданом.

"Цю постанову було винесено Каськом в змові з ексголовою Офісу президента Андрієм Богданом і директором НАБУ Артемом Ситником, який діяв з мотивів особистої помсти. Це незаконне рішення Касько зробило заручником велику і важливу для економіки країни компанію", - прокоментував Бахматюк.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB-Банку, яке вже розслідувалося і було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB- Банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницьким.

"Ми сподіваємося, що так воно і буде: компанія повернеться до нормального життя, а ми повернемося до нормального діалогу в державі, зможемо нормально працювати і платити податки. Ситуація дає нам надію, що САП імплементує рішення суду і скасує підозри, які були висунуті учасникам цієї справи. Сподіваюся, результат можна очікувати вже наступного тижня", - сказав Олег Бахматюк 27 червня у коментарі AgroPolit.com.

Між тим Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритим у корупції Артемом Ситником, відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду. Член Ради громадського контролю НАБУ юрист Тетяна Козаченко розкритикувала позицію відомства, зазначивши, що "характер дій НАБУ в цій ситуації зараз нічим не відрізняється від того, з чим НАБУ "бореться".

Вона підкреслила, що постанова Каська про поновлення справи "була винесена з численними порушеннями, що підтвердив і суд".

Справу проти Писарука і Бахматюка було відкрито через нібито нецільове використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB-Банку в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua