• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Хочуть захопити всю Україну: Муженко заявив про готовність РФ до повномасштабного вторгнення

Реклама на dsnews.ua
Начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко заявляє, що російська армія на 70% готова до початку активних бойових дій проти України

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Факти", передає "ДС".

"Особливість російсько-української війни в тому, що протягом однієї години вона може перетворитися на повномасштабну конвенційний конфлікт із залученням сухопутного, морського, авіаційного компонентів та Сил спеціальних операцій. За нашими розрахунками і за розрахунками НАТО, ці підрозділи на 70% готові до ведення боїв. Питання лише в тому, наскільки дозволить росіянам так діяти обстановка, яка складеться всередині нашої країни. Якщо тут виникне хаос, тоді настане найсприятливіший час, щоб такі дії почати", - заявив начальник Генштабу.

На його думку, РФ зацікавлена повністю захопити територію України.

"Інтереси Російської Федерації набагато масштабніше, ніж захоплення Криму та частини Донбасу. Вони намагаються відновити територію колишнього Радянського Союзу, стати глобальним гравцем в геополітиці. І на шляху реалізації цих амбіцій у них варто Україна", - зазначив він.

Також Муженко підкреслив, що Росії потрібен промисловий оборонний потенціал України, щоб максимально збільшити свої можливості. Це пов'язано з тим, що в Україні є підприємства, які постачали вузли, агрегати, системи озброєння для радянської, а потім і російської армії. Росії їх зараз бракує, з цим і пов'язане деяке гальмування програм переозброєння Збройних Сил.

Мова йде про ракетних системах, силових установках, двигунах кораблів і вертольотів відповідних класів, які виробляються в Україні.

За словами Муженко, після операції в Дебальцеве президент Росії Володимир Путіна на закритій нараді з російськими силовиками визнав, що без авіації РФ не зможе подолати українську оборону.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр оборони Степан Полторак сказав, що Збройні сили України, на відміну від збройних сил інших країн, в тому числі і Росії, розвиваються для того, щоб "звільняти, а не захоплювати".

Також він повідомив, що Росія перемістила додаткову батальонно-тактичну групу (БТГ) військових до кордону України після першого туру виборів президента.

    Реклама на dsnews.ua