• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Не тільки Горлівка з Безлером. Якого нового компромату на Зеленського чекати від Медведчука

Злив запису розмови з Сурковим може бути всього лише попередженням Медведчуку. Мовляв, дивись, у нас теж є компромат

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Війна Володимира Зеленського проти кума Путіна, голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука отримала продовження. Надбанням медіа став аудіозапис розмови Медведчука з експомічником Путіна Сурковим у 2014 р., де вони обговорюють поставки електроенергії до окупованого Росією Криму і обмін полоненими на Донбасі. Тепер можна очікувати нового загострення в конфлікті між Банковою і медведчуківським крилом ОПЗЖ.

На що здатний Медведчук

Нагадаємо, що 2 лютого Зеленський ввів у дію рішення РНБО про персональні санкції проти близького до Медведчука нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, а також про блокування телеканалів Козака «112 Україна», Newsone і ZIK, що були рупорами Медведчука. Потім 19 лютого Зеленський ввів у дію рішення РНБО про персональні санкції проти самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і цивільної дружини Козака Наталії Лавренюк, а також про конфіскацію нафтопродуктопроводу, по якому поставлялося дизпаливо з Росії, і який вважався активом Медведчука.

Санкції вдарили по Медведчуку досить боляче, щоб він захотів нанести удари у відповідь. Всі розуміють, що затія з імпічментом Зеленському — це не більше ніж жалюгідний піар ОПЗЖ. Необхідні для імпічменту 338 голосів у Верховній Раді ну ніяк не наберуться. Якось покарати Зеленського за допомогою судових процесів Медведчук теж навряд чи зможе. Але один досить дієвий спосіб у нього є, і це — компромат.

Спогади про «не такого Зеленського»

Початок ми вже побачили. Оксана Марченко виступила по Youtube з відеозверненням, де розповіла громадянам України про те, що це саме вона працевлаштувала Зеленського і його шоу-команду на телеканалі «1+1». За її словами, в 2003 р. Зеленський «разом зі своєю численною компанією, в тому числі братами Шефір та іншими артистами, завітав до мене додому з проханням про працевлаштування. Я була гостинною і допомогла з роботою», і вже в кінці 2003 р. шоу Зеленського стало виходити на «1+1».

Незабаром різні видання «згадали» архівні фото Зеленського поруч з Марченко. Загалом, якщо раніше загальноприйнятою версією було, що Зеленський — це політичний проєкт Ігоря Коломойського, то тепер з'явилися підстави вважати, що до цього проєкту причетна і Марченко, яка, як відомо, є співвласницею «1+1».

Реклама на dsnews.ua

Спливли і інші, більш шокуючі спогади. Після закриття телеканалів Козака пішла хвиля публікацій про те, як Зеленський з «Кварталом 95» давав концерти в Донецьку і Горлівці вже після того, як там була проголошена ДНР. 15 квітня 2014 р. відбувся концерт у Донецьку, а 18 квітня в місцевій «Муніципальній газеті» вийшло інтерв'ю Зеленського, де він заявив: «Ми в принципі не можемо бути проти російського народу, тому що ми один народ». 17 квітня відбувся концерт у Горлівці, вже захопленої бандою Безлер, і ось тепер спливли зроблені в той день фото Зеленського та інших кварталівців у Горлівці в барі «Берлога» на пл. Перемоги.

Завдання всього цього чорного піару полягає в тому, щоб дискредитувати Зеленського одночасно в очах проросійського електорату ( «Зеленський був нашим, а тепер нас зрадив») і в очах українських патріотів ( «Зеленський всього лише прикидається патріотом»).

Кремлівський компромат

Звичайно, цей наплив спогадів — не обов'язково витівки Медведчука. Це можуть бути витівки тієї кремлівської вежі, яка стоїть за кумом Путіна. І у цій вежі ще може бути багато чого припасено.

Відомо, що Зеленський не раз відвідував Москву. І відеозаписи можуть бути не тільки з публічних виступів і концертів «Кварталу 95», а й з корпоративів теж. І не тільки з корпоративів.

Ще одне вразливе місце — російське фінансування проєктів, дохід від яких мав Зеленський, включаючи і період після початку російської агресії проти України. Ця тема теж може «бути згадана» і підкріпитися документальними підтвердженнями.

Також у Кремля є записи телефонних розмов Зеленського з Путіним. І є будь-яке листування між Банковою і Кремлем у рамках консультацій у нормандському форматі. Там може бути компромат у специфічному виді — якісь пропозиції, що надходили з Банкової в Кремль, які суперечать тому іміджу жорсткого захисника українських інтересів, що посилено намагається створити собі Зеленський в останній місяць. Нагадаємо, що раніше сам Зеленський заявляв про свою готовність на переговорах з Путіним «зійтися десь посередині». І що ж він розумів під «посередині» — це дуже цікаве питання.

Чому Медведчук досі «заслужений»

У соцмережах пішов гуляти ще один цікавий спогад. 25 вересня 2019 р. був початий збір підписів під петицією до Зеленського про позбавлення Медведчука звання «заслужений юрист України». Петиція швидко набрала більше 30 тис. підписів (при необхідних 25 тис.), і 27 грудня 2019 р. Зеленський особисто дав на неї відповідь.

Він відмовився позбавляти Медведчука звання «заслуженого», і фрагмент його аргументації варто привести дослівно. «Відповідно до Закону України "Про санкції" позбавлення державних нагород України, інших форм відмінностей на підставах, визначених законом, може бути застосоване як персональна санкція ... Рішення про застосування таких персональних санкцій ... приймається Радою національної безпеки і оборони України, вводиться в дію указом Президента України ... Матеріали, що відповідають певним законом підстав для прийняття Главою держави законного рішення, в Офіс Президента України не надходили».

Зараз у Зеленського вже таких матеріалів навалом, що і стало підставою для прийняття персональних санкцій проти Медведчука 19 лютого. Однак він так і не позбавив Медведчука звання «заслужений юрист». Розгадка в тому, що всі свої санкції Зеленський ввів проти Медведчука тільки на три роки. А позбавлення звання «заслуженого» не може бути тимчасовим (якщо вже позбавив, то назавжди).

На що здатний Зеленський

Взагалі ж, якщо почитати Закон «Про санкції», то з'ясовується, що Зеленський дуже навіть пощадив Медведчука. Він не тільки зберіг за ним звання «заслужений юрист», але і не застосував до нього, наприклад, такі санкції, передбачені Законом «Про санкції»: «Заборона користування радіочастотним ресурсом України»; «Обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування»; «Повну або часткову заборону здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції відповідно до цього закону». Аналогічно він пощадив і Оксану Марченко.

Звичайно, було б перебільшенням називати санкції проти Медведчука і його оточення всього лише показухою. Вони стали для нього серйозним ударом. Але й не можна сказати, що санкції зовсім вже перекрили йому кисень. Та й блоковані телеканали Козака — Медведчука вже збираються виходити в ефір під новою вивіскою.

Зараз у Зеленського в запасі є багато нереалізованих можливостей. І це не тільки додаткові санкції, про які йшла мова вище. Більш серйозне значення може мати оголошення підозри в зраді. Судячи зі зливу аудіозапису розмови Медведчука з Сурковим, підготовка до цього йде повним ходом.

Однак, знову ж таки, не варто передчасно радіти. Бо той же злив аудіозапису може бути всього лише попередженням Медведчуку. Мовляв, дивись, у нас теж є компромат, так що давай не заходити в нашій війні надто далеко.

У будь-якому випадку складається враження, що до фінальної серії цього серіалу ще далеко. А оскільки обидві сторони не довіряють одна одній і схильні переоцінювати свою здатність придумувати підступні комбінації, то цілком можливо, що вони і далі будуть намагатися бити один одного по хворих місцях.

    Реклама на dsnews.ua