• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Іловайська трагедія: СБУ, Мін'юст та прокурори шукають шляхи притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини

Реклама на dsnews.ua

В Офісі генерального прокурора проведено робочу зустріч щодо розслідування трагічних подій в районі Іловайська в серпні 2014 року

Участь у нараді взяли керівники підрозділів Офісу генпрокурора, представники Головного слідчого управління СБУ, керівництво Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції, представники неурядових громадських організацій, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу генпрокурора.

Учасники обговорили стан досудового розслідування у кримінальному провадженні, складнощі, що виникають під час здійснення повноважень слідчого і прокурора в ньому, а також пріоритетні напрями роботи.

Як повідомляється, вони акцентували увагу на необхідності концентрації зусиль на встановленні, наданні оцінки та притягненні до відповідальності службових осіб Російської Федерації за вчинення воєнних злочинів, у тому числі застосування заборонених міжнародними договорами засобів та методів ведення війни.

"Розслідування цих подій є важливим та пріоритетним напрямом в роботі органів прокуратури та досудового розслідування. Інформацію про вже зібрані докази вчинення воєнних злочинів, в тому числі віроломного вбивства 366 українських військових у районі Іловайська, передано до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження", — заявили в Офісі генпрокурора.

В Офісі також нагадали, що загалом за результатами розслідування агресивної війни РФ проти України на цей час притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення цих злочинів 110 осіб, у тому числі 68 громадян РФ, серед яких 21 високопосадовець. Їх оголошено в розшук. До суду скеровано 48 обвинувальних актів стосовно 51 особи. Вироками українських судів 35 осіб вже засуджено, в тому числі 13 громадян РФ, серед них 3 військовослужбовці ЗС РФ.

Як повідомляла "ДС" 21 серпня Офіс генпрокурора оприлюднив заяву, у якій назвав масштабне пряме вторгнення Росії єдиним фактором, який призвів до загибелі понад 300 українських військових під Іловайськом в серпні 2014 року.

    Реклама на dsnews.ua