• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Інформаційні атаки проти Westinghouse і Енергоатома ініційовані країною-агресором

Сусідня країна-агресор є головним "бенефіціаром" і натхненником медіа-кампанії цькування масштабного проєкту зведення нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС

Петро Котін
Петро Котін
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив очільник НАЕК Енергоатом Петро Котін у статті "Країна реальних реакторів", передає "ДС".

Більшість розвинутих країн світу відновлюють або розбудовують ядерну енергетику, дійшовши висновку, що без атомної генерації неможливо досягти основних цілей декарбонізації, забезпечити сталий розвиток та енергетичну незалежність.

Натомість в Україні, замість того щоб радіти можливості розвинути та оновити атомний парк країни за допомогою міжнародних партнерів, розпочалась медіа кампанія цькування масштабного проєкту зведення нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

"Гадаю, для всіх є очевидним головний "бенефіціар" і натхненник таких публікацій – сусідня країна-агресор, яка дуже ревно стежить за успіхами Енергоатома і мститься за розрив двохсотмільйонного договору на зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС", – зазначив пан Котін.

Одразу після підписання у листопаді 2021 року угод про будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС у російськомовному сегменті онлайн-медіа розпочалася масована інформаційна атака на Westinghouse та Енергоатом. Інформагенції РФ поширили десятки фейків, які, на жаль, передрукували українські видання і підхопили деякі українські "експерти".

Енергоатом категорично спростовує фейки про недоліки технології американських реакторів АР1000 та відповідного реакторного обладнання компанії Westinghouse, а також неправдиву інформацію про те, що українські фахівці нібито не здатні збудувати новий атомний енергоблок за технологією АР1000. Адже за українськими атомниками полюють хедхантери з багатьох країн світу, намагаючись переманити їх для роботи на атомних об'єктах, що будуються.

"Саме вітчизняна ядерна енергетика посідає в Європі друге місце (без урахування РФ) після Франції за кількістю енергоблоків та досвідом їх експлуатації (490 реакторо-років). І саме українські атомники – інженери, фахівці – здатні допомогти багатьом європейським країнам відродити ядерну енергетику задля позбавлення від дефіциту енергоносіїв та залежності від Росії" – підкреслив Петро Котін.

    Реклама на dsnews.ua