• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

"Щиро переживає": Член ТКГ Гармаш заступився за Фокіна з його амністією

Реклама на dsnews.ua

Заступник глави української делегації в ТКГ Вітольд Фокін щиро переживає за Донбас, але його ідеї відірвані від реальності через відсутність у нього політичного досвіду протягом останніх 25 років

Таку думку висловив член ТКГ, представник Донбасу Сергій Гармаш в інтерв'ю OBOZREVATEL, передає "ДС".

"Те, що звучить у медійному просторі щодо заяв Фокіна, іноді гіпертрофовано. В його словах часто спостерігається відсутність, як це не дивно звучить, політичного досвіду. Людина 25 років не була в політиці, і зараз він не завжди прораховує, як його слова відгукнуться, як їх зрозуміють люди в конкретних історичних умовах. Це стосується в тому числі і заяви по амністії, тому що він, у принципі, говорив правильні речі", — заявив Гармаш.

За його словами, амністію задекларовано в Мінських угодах.

"Верховна Рада ухвалила навіть відповідний закон, просто його не підписано президентом. Єдине, чого Фокін не каже, що, за міжнародним правом, люди, які вчинили злочини проти людяності і військові злочини, не підлягають ніякій амністії. Це ніби як само собою мається на увазі, але люди-то не всі вчили міжнародне право", — пояснив член ТКГ.

Гармаш вважає, що Фокін нічого не знає про ситуацію на Донбасі, оскільки не бачив її на власні очі. Його уявлення про неї сформовано на основі повідомлень російських ЗМІ, а також знайомих Фокіна, що живуть на Донбасі.

"Я думаю, що він дійсно щиро вболіває, переживає за ситуацію. Його підходи просто нереалістичні. Вони ґрунтуються на його уявленнях про ситуацію, а не на реальному житті. А уявлення ці сформовано, схоже, російськими ЗМІ і його спілкуванням із людьми, його ровесниками (!), які знаходяться на окупованій території", — резюмував Гармаш.

Як повідомляла «ДС», раніше 87-річний Вітольд Фокін заявив: "І з цього, і з того боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку повинні бути розслідувані, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоби припинити війну і зберегти життя бійців і командирів, моя позиція — треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а найкраще всього Донбасу".

    Реклама на dsnews.ua