• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Історія з Корбаном завершиться через 4 місяці

У короткочасній перспективі історія з затриманням лідера «Укропу» виглядає програшною для Порошенка. Але в довгостроковій перспективі вона закінчиться або посадкою впливового «приватівця» або достроковими виборами
фото: portal.lviv.ua
фото: portal.lviv.ua
Реклама на dsnews.ua

Арешти та обшуки в домівках соратників Ігоря Коломойського тривають вже пів-дня, а правоохоронці зробили лише одну суху заяву щодо підозр на адресу Геннадія Корбана. За версією слідства, лідер партії "Укроп" міг очолювати ціле злочинне угруповання, яке займалася розкраданням майна та незаконним позбавленням волі людей. На фоні широкомасштабної інформаційної кампанії, яку вже встигли розвернути навколо цієї теми друзі Корбана, такі дії ГПУ та СБУ виглядають непереконливими. І якщо їх інформаційна млявість не є частиною плану Банкової, то невдовзі Корбан опиниться на волі, а президентська команда отримає чергову іміджеву поразку.

Будь-які новини в історії з затриманням Геннадія Корбана зараз потрібно сприймати холодним розумом, адже ми не знаємо всього сценарію цієї драми. Цілком вірогідно, що силова операція проти групи Приват є лише імпровізацією без чіткого плану дій. І якщо це так, то Банкова ризикує програти її за будь-яких умов, оскільки не забезпечила їй серйозний інформаційний супровід. І найбільш яскраво ця поразка проявиться за підсумками другого туру виборів мера Дніпропетровська. Оскільки затримання Корбана може суттєво змінити результати цих перегонів. 

Припустімо, що ці вибори виграє представник "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул. Тоді команда його суперника Бориса Філатова зможе звинуватити Банкову в тому, що увесь шум навколо Корбана був спрямований на те, щоб підсилити в місті позиції колишнього "регіонала" Вілкула. Якщо ж Філатов виграє, то увесь "Укроп", всі підконтрольні йому ЗМІ та експерти розповідатимуть про те, як їх люблять виборці, якщо після арешту лідера партії пішли і підтримали свого кандидата. 

Але все може бути по-іншому, якщо арешти і обшуки Корбана та його соратників відбуваються відповідно до заздалегідь розробленого чіткого плану. У такому випадку слідчі мають мати ґрунтовні докази причетності партнера Коломойського до злочинної діяльності. І якщо це так, то за кілька місяців Геннадій Корбан постане перед судом і отримає реальний термін ув"язнення. Що свідчитиме про те, що війна з цією олігархічною групою не банальні маніпуляції і залякування, а серйозна системна робота. Наразі ж не зрозуміло, який з цих двох напрямків обрала Банкова. Це стане очевидно вже за тиждень-два і буде залежати від того, чи випустять Корбана під заставу і чи будуть нові арешти.

    Реклама на dsnews.ua