• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

IT-компанія "Техноложік" звернулася до бізнес-омбудсмена через імовірний напад податківців на співробітницю

ТОВ "Техноложік" поскаржилось до Ради бізнес-омбудсмена на можливі протиправні дії працівників ДФС. Наприкінці липня імовірно працівники податкової поліції викрали співробітницю компанії Юлію Шевчук посеред вулиці в Києві, а згодом ДФС розпочала тиск на компанію через кримінальну справу, до якої "Техноложік" не має жодного відношення

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в офіційній скарзі ТОВ "Техноложік" до Ради бізнес-омбудсмена. 

Зокрема, співробітники Офісу великих платників податків ДФС в межах кримінального провадження №42020000000001539 від 17.08.2020 з липня 2021 року почали активні слідчі дії щодо ТОВ "Техноложік". Цікаво, що раніше за цією ж справою податківці заарештували й вилучили у однієї ФОП парфумерію та косметику, витребували документи у ТОВ "Логістична компанія – УМС" (основний вид діяльності фірми – складське господарство) та у ТОВ "ЗБК" (оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням). 

Представники ТОВ "Техноложік" стверджують, що жодним чином не повʼязані з перерахованими ФОП та компаніями і не мають жодного відношення до виробництва парфумерії та складського господарства. Втім, ДФС тисне на товариство, прикриваючись саме цією справою. 

"Під приводом дослідження фактів ухилення від сплати податків у кримінальному провадженні, до обставин якого ТОВ "Техноложік" не має жодного відношення, здійснюється тиск та втручання в діяльність товариства", – йдеться у скарзі до бізнес-омбудсмена. 

Керівництво компанії "Техноложік" розцінює такі дії ДФС як чергове переслідування представників бізнесу сфери інформаційних технологій. Можливо, податківці бажають отримати хабаря або хочуть закрити ТОВ на замовлення конкурентів. Тому компанія просить бізнес-омбудсмена втрутитися у ситуацію й вплинути у законний спосіб на податківців. 

Нагадаємо, 30 липня 2021 року вдень посеред вулиці двоє невідомих заштовхали Юлію Шевчук до авто та почали вимагати підпису під заявою щодо діяльності ТОВ "Техноложік". У разі відмови їй погрожували пістолетом, обіцяли катувати та запроторити до слідчого ізолятора. Один з нападників представився Тарасом. Позаяк він до викрадення телефонував жертві, то ідентифікувати його вдалося. Наразі власником телефонного номеру, з якого нападник спілкувався з жінкою, є співробітник Управління боротьби з фінансовими злочинами Офісу великих платників ДФС Тарас Юрійович Кручко. Вже 2 серпня Шевчук написала заяву щодо протиправних дії співробітників податкової міліції до центрального офісу ДФС з вимогою провести службове розслідування інциденту. Жодної офіційної відповіді від податківців потерпіла жінка досі не отримала. 

ТОВ "Техноложік" працює на ринку інформаційних технологій з листопада 2020 року. За III квартал 2021 року товариство сплатило до бюджету понад 73 тисячі гривень єдиного податку, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування зі сплатою 5% ЄП (без ПДВ).

В ДФС вже прокоментували заяву "Техноложік". Служба стверджує, що співробітники податкової міліції ОВПП, за процесуального керівництва ОГП, в межах досудового розслідування кримінального провадження викрили групу осіб які з використанням ряду СГД з ознаками ризиковості, організували діяльність з проведення та надання можливості доступу до азартних ігор у букмекерських конторах та в інтернет-казино, яка здійснюється в спеціально обладнаних закладах, через термінали поповнення рахунків, а також в мережі Інтернет.

З метою перевірки викладених фактів та встановлення службових осіб згаданих товариств співробітники податкової міліції провели допити останніх в якості свідків з приводу ведення господарської діяльності підприємств.

"В одному з випадків було встановлено місце проживання директорки одного із товариств. З метою допиту останньої співробітники ОВПП ДФС здійснили виїзд за місцем проживання директорки. Вона добровільно надала показання про те, що ніякого відношення до реєстрації, ведення господарської діяльності та підписання фінансово-господарських документів одного із товариств не мала, про діяльність такого підприємства їй не відомо, на зазначеному підприємстві ніколи не працювала, посаду директора не обіймала. В певних ЗМІ сьогодні, 6 серпня, з'явилась неправдива інформація, згідно з якою співробітники ДФС здійснили неправомірні дії по відношенню до громадянки України", — заявили в Фіскальній службі.

ДФС стверджує, що працівники податкової міліції здійснювали слідчі заходи в межах кримінального провадження за встановленими фактами ухилення від сплати податків службовими особами одного із підприємств, а про законність та відкритість співробітників ДФС свідчать факти представлення, пред'явлення службового посвідчення, спілкування по відкритому номеру телефону тощо.

"Жодних силових дій по відношенню до громадянки не здійснювалось, погроз не вчинялося. Крім того, згадані працівники ДФС були без зброї. Зброя працівнику, який нею нібито погрожував, не видавалася, дозвіл на користування зброєю в нього відсутній, будь-якої особистої зброї у власності немає. Жодних протиправних дій, тим більше "шаленого тиску" співробітники ДФС не здійснювали. Протокол про непричетність підписувався громадянкою особисто та без тиску. Наголошуємо, що працівники податкової міліції ДФС в роботі не використовують залякування, погрози і діють згідно норм чинного законодавства", — йдеться у заяві.

Відповідь на запит громадянки ДФС обіцяє надати у визначений законодавством термін.

"Якщо на думку громадянки протиправні дії дійсно мали місце, замість створення суспільного резонансу радимо їй звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою для притягнення винних до відповідальності. Вину порушників в обох випадках має встановити суд. Зі свого боку ДФС проведе службове розслідування для спростування чи підтвердження факту перевищення службовими особами своїх повноважень", — заявили у Державній фіскальній службі.

    Реклама на dsnews.ua