• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Кабмін дасть грошей на створення 69 патріотичних фільмів

Кабінет міністрів затвердив список з 69 фільмів патріотичного змісту, для створення та розповсюдження яких буде виділена державна фінансова підтримка
Кабінет міністрів виділить фінансову підтримку для створення патріотичних фільмів. Фото: Андрій Швачко / Facebook
Кабінет міністрів виділить фінансову підтримку для створення патріотичних фільмів. Фото: Андрій Швачко / Facebook
Реклама на dsnews.ua

Відповідний проект розпорядження був схвалений на засіданні Кабміну 5 вересня, повідомили "ДС" в прес-службі Міністерства культури.

Кінопроекти, що увійшли в список були відібрані спеціально створеною Експертною радою за результатами відкритого конкурсу, відбіркові етапи конкурсу транслювалися в режимі реального часу. За результатами відбору на сайті Мінкультури був оприлюднений рейтинг кінопроектів.

"Перелік був сформований з урахуванням рейтингу, суми коштів, передбаченої Мінкультури у державному бюджеті України на виробництво (створення) і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, і враховуючи орієнтовний обсяг державної фінансової підтримки фільму, зазначений суб'єктом кінематографії в заявці", - розповіли в міністерстві.

При розрахунку кількості кінопроектів, які можуть бути включені в перелік, Міністерство культури враховувало вимоги постанови Кабінету міністрів "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти", яким, зокрема, визначено, що передплата на виробництво національних фільмів може бути передбачена на термін не більше 6 місяців.

У зв'язку з цим, враховуючи специфіку кіновиробництва, було прийнято рішення здійснювати фінансування на виробництво фільмів патріотичного спрямування наступним чином: до 70% - передоплата в 2018 року і від 30% - в 2019 році після підписання остаточного акту про виконані роботи.

Такий підхід дав підстави включити в перелік 69 кінопроектів з 99, які пройшли у другий тур конкурсу. Серед кінопроектів-переможців, зокрема: ігрові - 30 фільмів, неігрові - 30 фільмів, анімація - 9.

Після набрання чинності розпорядження Міністерством культури будуть здійснені відповідні публічні закупівлі.

    Реклама на dsnews.ua