• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Кабмін хоче передати більше повноважень міністерствам і відомствам

Реклама на dsnews.ua

Уряд схвалив проєкт закону про позбавлення Кабінету міністрів України невластивих повноважень. Функції передадуть міністерствам і відомствам

Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду 3 лютого, передає "ДС".

Проєкт акта передбачає внесення змін до 31 законодавчого акту про позбавлення уряду 55 повноважень і покладення їх на центральні органи виконавчої влади, інші державні органи відповідно до компетенції.

Як наголошується в пояснювальній записці, проєкт акта розроблено з метою посилення здатності уряду до стратегічного планування та формування державної політики шляхом його розвантаження від розгляду відомчих, операційних і технічних питань.

Згідно з документом, повноваження уряду щодо прийняття рішення про передачу обʼєктів з державної у комунальну власність покладається на органи, уповноважені управляти державним майном, самоврядні організації.

Крім того, уряд позбавляється повноважень визначати фонд оплати праці працівників місцевих державних адміністрацій, в тому числі їх апаратів, і витрати на їх утримання.

Повноваження уряду щодо надання дозволу на переміщення (перенесення) памʼяток національного значення покладається на Міністерство культури і інформаційної політики України.

Повноваження уряду щодо затвердження правил маркування тютюнових виробів в частині медичних попереджень, малюнків і/або піктограм, що наносяться виробником тютюнових виробів на упаковки тютюнових виробів, покладається на Міністерство охорони здоровʼя.

    Реклама на dsnews.ua