• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кабмін на 41% підвищив мінімальні закупівельні ціни на цукор

Реклама на dsnews.ua
При розрахунку цін врахований фактичний рівень інфляції у попередньому році

Кабінет міністрів України схвалив проект постанови "Про державне регулювання виробництва цукру та цукрових буряків у період з 1 вересня 2016 до 1 вересня 2017 року", згідно з яким планується підвищення мінімальних закупівельних цін товару на 41%. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

"Відповідним проектом пропонується встановити граничний розмір квоти поставки цукру на внутрішній ринок (квота" А ") у період з 1 вересня 2016 до 1 вересня 2017 (без урахування тимчасово окупованій території АР Крим р. і Севастополь) в обсязі 1670 тис. тонн. Затвердити мінімальні ціни на цукрові буряки та цукор квоти його поставки на внутрішній ринок на період з 1 вересня 2016 до 1 вересня 2017 року на рівні відповідно 616,99 грн і 9078,87 грн за 1 тонну (без урахування ПДВ)", - йдеться в повідомленні відомства.

У відомстві стверджують, що при розрахунку цін врахований фактичний рівень інфляції у попередньому році.

Також уточнюється, що Кабмін щорічно встановлює мінімальні ціни на цукор, розмір яких розраховується науковими установами, виходячи з ситуації, яка складається на ринку цукру.

При розрахунку цін обов'язково враховується собівартість виробництва цукру і мінімальний рівень рентабельності. Мінімальна ціна встановлюється з метою недопущення падіння рівня цін на цукор до рівня нижче собівартості продукції.

Варто відзначити, що, за даними НАЦУ "Укрцукор", станом на даний час оптово-відпускні ціни складають 13,90-14,10 грн. за 1 кг (з ПДВ).

Разом з тим, в рамках дерегуляційних процесів Мінагрополітики був розроблений проект Закону "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру", яким пропонується скасувати державне регулювання цін на цукрові буряки та цукор шляхом встановлення їх мінімального рівня і обмеження постачання виробниками цукру на внутрішній ринок.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", за результатами жовтня 2015 року серед соціально значущих продуктів рослинництва существенновыросли в ціні овочі "борщового набору" - на 44%, цукор - на 21% і гречка - на 12%. При цьому Україна за період з січня по листопад 2015 року експортувала понад 215 тис. тонн цукру, збільшивши тим самим експорт в 9,8 рази порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

    Реклама на dsnews.ua