• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Кабмін скасував тести на коронавірус для українців, які повертаються з-за кордону

Уряд у зв'язку з переходом усієї країни до "зеленого" рівня по ситуації з коронавірусом скасував вимогу про наявність негативного тесту на коронавірус або самоізоляції для українців, що повертаються з-за кордону, і іноземців із правом постійного проживання в Україні

Реклама на dsnews.ua

Відповідне повідомлення опублікував Урядовий портал, передає "ДС".

"При "зеленому" рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України або іноземців із посвідкою на проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ", — ідеться в повідомленні МОЗ.

"Згідно зі спільним рішенням Мінцифри з Міністерством охорони здоров'я, відтепер не потрібно буде встановлювати мобільний додаток "Дій вдома" при поверненні з-за кордону в Україну", — уточнює в своєму повідомленні Міністерство цифрової трансформації.

Громадянам інших країн для в'їзду і далі потрібно обов'язково мати страховий поліс, який враховує і випадок захворювання на COVID-19, а також негативний тест або довідку про повний курс вакцинації:

  • негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше 72 годин до перетину кордону; негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше ніж за 72 години до перетину кордону)
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2 (не більше ніж за 72 години до перетину кордону)
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ в перелік дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Уточнюється, що в разі повернення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки замість нинішнього "зеленого" вимога тесту або самоізоляції повернеться, незалежно від країни прибуття.

Самоізоляція не вимагатиметься при наявності негативного ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого за 72 години до перетину кордону, або негативного експрес-тесту, або ж документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Нагадаємо, раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив, що адаптивний карантин в Україні продовжать до 31 серпня 2021 року, однак послаблять деякі обмеження.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua