• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Кабмін передав Андріївську церкву Вселенського патріархату

Реклама на dsnews.ua
Уряд передав Андріївську церкву в Києві в постійне користування Вселенського патріархату

Таке рішення було прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду, передає "ДС" з посиланням на Лівий берег.

"Передати в постійне безоплатне користування Представництву подвір'я Вселенського патріархату в Україні об'єкти нерухомого майна - Андріївської церкви Національного заповідника "Софія Київська" (Київ, Андріївський узвіз,23) згідно з переліком, який додається", - йдеться в постанові.

Крім власне будівлі церкви, у переліку вказується купольна частина і стилобат (верхня частина ступеневої цоколя храму або цокольний поверх) на 1 і 2 поверхах.

Зазначимо, передача Андріївської церкви Національного заповідника "Софія Київська" не тягне за собою виключення її з переліку об'єктів нерухомої культурної спадщини заповідника.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні і в цілому законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинополя. За закон з другого разу проголосували 237 народних депутатів.

11 жовтня Вселенський патріархат прийняв рішення, що стосується надання автокефалії Української православної церкви. Зокрема, Священний Синод підтвердив "вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії церкви України".

    Реклама на dsnews.ua